Menu

كمپاني EBARA ژاپن (چيلر جذبي، برج خنك كننده، فن كوئل)

كمپاني ابارا ژاپن بزرگ ترين توليدكننده عمده چيلرهاي جذبي، برج هاي خنك كننده و فن کوئل در جهان است و حدود 80% درصد صادرات چيلرهاي جذبي ژاپن را در اختيار دارد كه با 40 سال حضور دائم در ايران، بيش از 650000 تن برودتي را در هزاران پروژه در سراسر كشور تامين نموده است.
هم‌اكنون، صدها هزار دستگاه چيلر جذبي، برج خنك كن و فن كوئل ابارا در ایران در حال بهره‌برداري است كه ويژگي‌هاي منحصر به فرد محصولات این کمپانی همچون: مصرف كم انرژي، استهلاك پايين، كارايي بالا، گارانتي و خدمات پس از فروش مناسب موجب شده كه طي سال هاي اخير پروژه‌هاي زيادي، ابارا را براي تامين سرمايش خود انتخاب نمايند. اين پروژه‌ها، در بخش هاي مختلف مسكوني، صنعتي، تجاري، اداري، بيمارستاني، هتل ها، صنايع نفت و گاز و پتروشيمي اجرا شده اند.
لازم به ذکر است كه اولين دستگاه چيلر جذبي كمپاني ابارا، تامين شده در ايران توسط شركت «کار و اندیشه»، در سال 1364در پروژه دانشگاه صنعتي اصفهان نصب و راه اندازي شد كه دستگاه فوق پس از گذشت حدود 30 سال همچنان در حال كار با شرايط مناسب است.

كمپاني SINKO ژاپن (چیلر تراکمی، فن کوئل، هواساز)

كمپاني سينكو در سال 1950 ميلادي دركشور ژاپن تأسيس شد و در همان سال با توليد دستگاه هاي تهويه مطبوع فعاليت خود را آغاز نمود.
از ويژگي هاي محصولات سينکو که منطبق با جديدترين تكنولوژي هاي روز ژاپن و استاندارد صنعتي ژاپن (Japenees Industrial Standard) ساخته شده اند، مي توان به كارايي بالا و مصرف بسيار ناچيزِ انرژي اشاره کرد. در حال حاضر اين کمپاني به عنوان تامين کننده دستگاه هاي تهويه مطبوع با کيفيت 5 ستاره در ژاپن شناخته شده و تا کنون توانسته بيش از 50% سهم بازارِ هواسازها در اين کشور را در اختيار بگيرد. همچنين اين شرکت در بورس ژاپن (TSE)، برترين بورس دنيا پس از ايالات متحده آمريکا، در کلاس نخست (first section) که شامل کمپاني هاي معتبر و مشهوري چون TOYOTA Panasonic, SONY, HONDA و... است، حضور دارد. در حال حاضر صدها هزار دستگاه از محصولات مختلف اين کمپاني در ايران نصب و راه اندازي شده و در حال بهره برداري است.
دانش فني، تكنولوژي فوق مدرن و كيفيت بالاي محصولات كمپاني سينكو سبب شده تا كمپاني هاي تهويه مطبوع معتبر دنيا از جمله كمپاني ابـارا ژاپن، سفارش ساخت محصولات مورد نياز خود را، تحت نام برند تجاري خود، به اين كمپاني ارائه دهند. محصولات سينكو در دو كارخانه در كشور ژاپن توليد مي شود. توليدات اين دو کارخانه به دليل تقاضاي زياد محصولات در ژاپن، فقط در بازار آن کشور عرضه مي گردد. از همين رو كمپاني سينكو جهت پاسخگويي به سفارشات متعدد مشتريان خارجي خود، در سال 1990 ميلادي اقدام به احداث كارخانه اي در كشور تايوان با همان ماشين آلات و تجهيزات پيشرفته موجود در ژاپن نموده است؛ در اين كارخانه ماشين آلات توليد تمام اتوماتيك و متخصصين كارآزموده ژاپني مستقر در واحدهاي پشتيباني فني و كنترل كيفي، تضمين كننده كيفيت محصولات ساخته شده مطابق با همان كيفيت كارخانجات ژاپن هستند.

كمپانيECO-ENERGY (چيلر جذبي )

كمپاني اكو انرژي در سال 1983 فعاليت خود را با توليد چيلرهاي جذبي، پمپ هاي حرارتي و بويلر در كارخانه اي به وسعت 300 هكتار آغاز نمود كه در حال حاضر با داشتن 6000 پرسنل مستقر در كارخانه و توليد 25000 دستگاه چيلر جذبي، بزرگترين توليد كننده چيلرهاي جذبي در دنيا و همچنين تأمين كنندهء بيش از 20 ميليون بار برودتي در سراسر جهان است.
طراحي، تکنولوژي ساخت و تجهيز ماشين آلات خطوط توليد و آزمايشگاه هاي تست این کمپانی، تماماً توسط يکي از شرکت هاي صاحب نام سازنده محصولات تهويه مطبوع آمريکا صورت گرفته است.
قابل ذکر است که اولين دستگاه چيلر جذبي اکو انرژی در ایران در سال 1382 نصب گرديده و در حال كار است.

كمپاني Haier (MRV، MPS، اسپليت، چیلر تراکمی، فن کوئل، مینی چیلر)

كمپاني هاير در سال 1984 با توليد يخچال هاي خانگي تاسيس شد و هم اكنون با توليد بيش از 1000 محصول، رتبه سوم جهان را در اختیار دارد. محصولات اين كمپاني به بيش از 160 كشور در شمال آمريكا، اروپا،‌ خاورميانه، آسيا و آفريقا صادر مي شود. این کمپانی 240 شركت زير مجموعه، 30 مركز طراحی، كارخانه، بنگاه تجاري و بيش از 50 هزار پرسنل در سراسر دنيا تحت پوشش خود دارد. یکی از این شرکت ها، شركت ‌تهويه‌ مطبوع ‌هاير است که از سه ‌شاخه ‌تشكيل‌ شده: تهويه‌ مطبوع‌ مسكوني، تهويه‌ مطبوع‌ تجاري، تهويه ‌مطبوع Mitsubishi Heavy - Haier. در اين ميان تهويه مطبوع مسكوني هاير تبدیل به بزرگترين مركز توليد سيستم هاي تهويه مطبوع Freon-Free Dc Inverter شده و سالانه محصولات استانداردی را در بازار جهانی عرضه می کند. در حال حاضر، هایر با همکاری میتسوبیشی الکتریک ژاپن طرح های تحقیقاتی و توسعه ای خود را عملیاتی می کند. از ویژگی های محصولات هایر می توان به تنوع در ظرفیت ها و مدل های مختلف، کارکرد با صدای بسیار کم، قابلیت استفاده در انواع پروژه های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی، نگهداری آسان با طول عمر بالا، راندمان بالا، قیمت مناسب و تولید با بالاترین دقت اشاره کرد.

كمپاني DAIKIN ژاپن (VRV، اسپليت، پكيج، چيلر اسكرو)

كمپاني دايكين ژاپن با بيش از 85 سال تجربه در توليد تجهيزات تهويه مطبوع، یکی از شرکت های پيشرو در ژاپن و در سطح دنيا است. دایکین با فروش بيش از 12 ميليارد دلاري خود در سال 2008، حدود 40 درصد از سهم بازار ژاپن و حدود 20 درصد از سهم بازار جهاني در عرصه تهويه مطبوع را به خود اختصاص داد. كمپاني دايكين در حال حاضر با داشتن بيش از 19000 پرسنل و 80 دفتر نمایندگی در مناطق مختلف جهان، يكي از فعال ترين و پيشروترين شركت‌ها در بازار تهويه مطبوع دنیاست.

كمپانيFLAKT WOODS سوئد-انگلستان (انواع فن‌هاي صنعتي و تجهيزات توزيع و انتقال هوا )

شركت FLAKTWOODS از ادغام شركت هاي WOODS انگلستان، بزرگ‌ترين سازنده جت فن‌هاي تهويه مطبوع با كاربرد خاص در تهويه تونل، و شركت FLAKT سوئد، بزرگ‌ترين سازنده هواسازهاي صنعتي و هواسازهاي Hygienic وSuper Hygienic، تشكيل شد تا بدين ترتيب بزرگترين توليدكننده تجهيزات تهويه و انتقال هوا در مصارف صنعتي و كارخانجات داروسازي و تاسيسات بيمارستاني ايجاد شده و پا به عرصه ء صنعت گذاشته باشد.
اين شركت با بيش از پنجاه دفتر و كارخانه ء مختلف در سراسر دنيا، قابليت انجام امور طراحي- مهندسي، ساخت و اجراي تاسيسات تهويه مطبوع در كارخانجات و تاسيسات Onshore و Offshore را دارد. تجهيزات اين كمپاني در ايران، در پروژه ;هاي صنعت نفت، گاز و پتروشيمي، متروي مشهد و مصلي بزرگ تهران نصب شده اند.

مرجع متخصصین دی ان ان http://dnnexpert.net

تهویه مطبوع

«كار و انديشه» در سال 1361 فعاليت خود را با اجراي پروژه‌هاي تاسيسات مكانيكي واحدهاي ساختماني شروع و در طي يك دهه
موفق به انجام پروژه‌هاي بزرگي در این زمینه شد كه شاخص‌ترين آنان عبارتند از:
الف) اجراي تاسيسات مكانيكي و الكتريكي فاز سوم شهرك اكباتان، شامل 12000 دستگاه آپارتمان (000/360 متر مربع زيربنا)
ب) اجراي تاسيسات مركزي مجتمع برج هاي مسكوني مهستان (شهرك غرب)
ج) اجراي تاسيسات مكانيكي ساختمان مركزي وزارت صنايع، واقع در خيابان شهيد كلانتري
د) اجراي موتورخانه مركزي مجتمع تجاري مسكوني 17 طبقه نيلو پارك، واقع در خيابان پاسداران
هـ) اجراي آسانسورهاي مجتمع مسكوني آتي‌ساز

كارهاي اجرايي و نيازهاي برخی از پروژه‌ها به دستگاه های مدرن تهویه مطبوع، «کار و اندیشه» را به ارتباط با سازندگان طراز اول جهاني رهنمون ساخت و به این ترتیب بود كه از سال های ابتدایی آغاز فعالیت های شرکت، تمرکز بر فروش، ارائه خدمات فني مهندسی، نظارت و خدمات پس از فروشِ کمپانی های روبرو شد:

 

مرجع متخصصین دی ان ان http://dnnexpert.net