Menu

پربازدیدترین های فعالیت های فرهنگی

با حمايت شرکت کار و انديشه نمايش دورهمي زنان شکسپير در سالن استاد سمندريان مجموعه ايرانشهر به روي صحنه رفت 1393/08/19
نهمين دوره ي مسابقات ملي پل هاي ماکاروني با حمایت شركت كار وانديشه در دانشگاه صنعتي اميرکبير برگزار گرديد. 1393/08/20
حضور شرکت کار و اندیشه در کنسرت خیریه استاد شهرام ناظری 1393/08/20
همايش يك روزه دياليز صفاقي جهت نفرولوژيست ها و بازديد از شرکت داروسازی ثامن، با حضور بيش از هشتاد نفرولوژيست برگزار گرديد. 1393/08/20
21 بهمن مسابقات اسنوبرد و عکاسی EBARA GAMES برگزار گردید 1393/08/20
معرفی و خلاصه کتاب روحي براي آفريدن 1393/08/20
زنگ افتتاح نمايش «آرسنيک و تور کهنه» که از حمايتهاي شرکت کار و انديشه بهره ميبرد، در شامگاه 11 مردادماه با حضور عليرضا خمسه نواخته شد. 1393/08/20
نمایش هملت با حمایت کارو اندیشه به روی صحنه رفت 1393/10/03
کار و انديشه حمايت کننده نمايش رد پاي صورتي 1393/10/03
نخستين کنگره بين المللي سرطان کودکان در بيمارستان محک، با همکاري انجمن خون و سرطان ايران و انجمن خون و سرطان آلمان برگزار گردید 1393/10/03

پربازدیدترین اخبار

پروژه های بین المللی
کار‌و‌اندیشه حـامی مـاهی‌های قرمز
KHS برنده جايزه بهترين بسته بندي آلمان
سمینـار ٣ روزه تعمیر و نگهداری چیلر
شادمانه های 25 سالگی محک
پنجمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی
مسابقات بین المللی تنیس فیوچرز کیش
کار و اندیشه بر فراز قله کلیمانجارو
تأمین ١٥٠٠ تن تبرید در پتروشیمـی کـاوه
تجلیل از «کـار و اندیشـه» در همایش نام و نشان ماندگار
همايش كمپانی Stilmas در زمينه تجهيزات آب سازی مورد استفاده در صنايع دارويی
حضور کار و اندیشه در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی
برگزاری همايش كمپاني Union دانمارك در زمينه" سيستم هاي بازيافت گاز كربنيك" در ایران
همکاری کار و اندیشه در پروژه های سفارتخانه چین و ژاپن
چیلر سانتریفیوژ مغناطیسی هایر به اروپا صادر می شود
افتتاح آزمایشگاه مشترک هایر و میتسوبیشی الکتریک
تامین سیستم تهویه مطبوع مجتمع تجاری و فرهنگی کوروش
شرکت در نظر سنجی خدمات پس از فروش مشتریان تهویه مطبوع
بیست و سومین همایش بین المللی مهندسی مکانیک
افتتاح نمایشگاه دائمی کـارواندیشـه در اصفهـان سیتـی سنتـر
تجلیل از مديران كار و انديشــه در جمع فارغ التحصیلان برتر دانشـگاه آزاد اسلامی
کار و اندیشه همه شما را به نوشیدن 1 لیوان آب دعوت میکند!
حضور کار و اندیشه در بيست و سومين نمايشگاه بين المللی Agrofood
کار و اندیشه، پایگاهی برای تکیه اهالی فرهنگ و هنر
حمایت شهرام ناظری و کار و اندیشه از بیماران جذامی شهر مهاباد
درخشش نمایش هم هوایی در جشنواره تئاتر فجر
سمینار بیهوشی کودکان تبریز با همکاری کـار و اندیشـه
کار‌و‌اندیشـه ارائه‌کننده‌ خدمات مهندسی، صنعتی و پزشکی در کشور
سمینار دیالیز صفاقی در بیمارستان لبافی نژاد
با شعار " خانواده ای برای حمایت" به استقبال روز جهانی هموفیلی می رویم
کار و اندیشه و نخستین شب‌های موسیقی بارانا
سعي کرده ايم از بهترين امکانات براي رفاه حال مردم در اين مجموعه استفاده کنيم.
کار و اندیشه در بزرگداشت روز ملی خلیج فارس
چيلرهاي جذبي گزينه مناسبي براي استفاده در کشورمان هستند
گردهمايي تومور ويلمز با همکاری کار و اندیشه در بيمارستان امير در شيراز

مراسم رونمايي از آلبوم «قطره هاي باران»

shams.jpg

1394/02/15 | کارواندیشه

مراسم رونمايي آلبوم «قطرههاي باران» به آهنگسازي پورناظري ها و خوانندگي عليرضا قرباني جمعه دهم بهمن ماه در تالار ايران فرهنگستان هنر برگزار شد. اين آلبوم تازه ترين اثر گروه شمس است که با مشارکت شرکت کار و انديشه تهيه و توليد شده است.

سهراب پورناظري:

تجربه اي در چند ژانر موسيقيايي مختلف داشتيم

سهراب پورناظري آهنگساز و تنظيمکننده اين آلبوم موسيقايي در ابتداي مراسم گفت: اثر «قطرههاي باران» توليد سال 1387 است که بنا به دلايلي، تا کنون انتشار آن ميسر نبود. اين اثر در راستاي همکاري مشترک من و دوست عزيزم، عليرضا قرباني همراه با آلبوم «سماء تنبور» بود که اين اثر چند سال گذشته منتشر شد.

وي افزود: اين اثر در راستاي کارهاي قبلي ما که همواره دوست داشتيم چند ژانر مختلف موسيقايي از کلاسيک غربي تا موسيقي سنتي را تجربه کنيم، براي علاقهمندان آماده شده بود؛ ضمن اينکه ما در اين آلبوم براي اولين بار از دکلمه استاد پرتو کرمانشاهي از شاعران پيشکسوت منطقه کرمانشاه استفاده کرديم. به هر ترتيب اين اثر ويژگيهايي دارد که ميتواند آلبوم قابل تاملي براي علاقهمندان موسيقي به حساب آيد. ما در اين آلبوم سعي کردهايم تصنيفهاي زيادي را در کار بگنجانيم. ضمن اينکه در اين راه حضور بسيار پرقدرت گروه موسيقي شمس و تعدادي از نوازندگان آمريکايي در بخش کلاسيک غربي و عليرضا قرباني که به نظر من يکي از پر قدرتترين اجراهاي خود را انجام داد، بسيار نقش تعيينکنندهاي داشته و دارد.

پورناظري تصريح کرد: گرچه اين اثر در سال هاي گذشته توليد شده است، اما اين کار نيز در راستاي همان هدفي است که ما براي آلبوم «نه فرشتهام نه شيطان» به خوانندگي همايون شجريان دنبال ميکرديم تا بتوانيم با اين راه، با مردم خود ارتباط برقرار کنيم؛ ضمن اينکه استفاده از آثار شاعران معاصر از جمله پرتو کرمانشاهي و محمدعلي بهمني در کنار ساختههاي پدرم کيخسرو پورناظري که تصنيفهايي سنتي هستند، نکات ديگري بوده که ميتواند در توضيح نحوه انتشار آلبوم به آن اشاره کند.

اين نوازنده و آهنگساز در ادامه صحبتهاي خود گفت: آلبوم «قطرههاي باران» براي انتشار يک سير پنج ساله را طي کرد. هنگامي که متوجه شديم زمان انتشار آلبوم کي خواهد بود، از تهيهکننده اثر خواستيم تا اجازه دهد ما روي اين اثر کار دوبارهاي را انجام دهيم که از همين جا پروسه شبانهروزي ما آغاز شد و ما سرانجام کار را در آذر ماه امسال آماده کرديم. .ميتوان گفت بيش از 40 درصد کار بازسازي دوباره شده که خوشبختانه با تلاشي که توسط عليرضا قرباني و ساير دوستانم در حوزه تهيه و توليد اين آلبوم انجام گرفت، خروجي کار برايم جالب بود. به هر حال اميدوارم در جامعه راهي باز کرده و به دل مردم بنشيند.

در ادامه اين مراسم قطعه «سلسله دار» اثر کيخسرو پورناظري و با تنظيم سهراب پورناظري در سالن پخش شد. شعر اين قطعه از سرودههاي پرتو کرمانشاهي است. 

عليرضا قرباني:

بخش اعظم کار در قالب ارکستراسيون ايراني است

عليرضا قرباني، خواننده آلبوم «قطرههاي باران» نيز که در اين مراسم حضور داشت، با ابراز خرسندي از حضورش در اين آلبوم موسيقايي، توضيح داد: نکتهاي که در اين کار براي من بسيار مهم بود، اين بود که بخش اعظم کار در قالب ارکستراسيون ايراني است که طعم و بوي موسيقي ايراني ميدهد و اين وظيفه ماست که بتوانيم در قالب چنين آثاري، ترويجدهنده موسيقي اصيل ايراني باشيم؛ موسيقي که برخاسته از رديف دستگاهي ايراني است و متاسفانه در سالهاي اخير با تمام احترام و دستبوسي که نسبت به هنرمندان عرصه موسيقي دارم، به آن توجهي نشده و ما شاهد آثاري هستيم که داراي کيفيت خوبي نيست. اين خواننده ادامه داد: گرچه بسياري از دوستان براي تهيه و توليد آلبوم «قطرههاي باران» تلاش خود را انجام دادند، اما به اعتقاد من کار مردانه را سهراب پورناظري انجام داد و من شاهد اين موضوع بودم که باتوجه به ايران نبودن تهمورث، او شبانهروز براي بازسازي آلبوم زحمت کشيد.

قرباني با اشاره به حضور استاد کيخسرو پورناظري در خلق برخي از ملوديهاي اين آلبوم موسيقايي، گفت: من شخصا به ملوديهاي استاد کيخسرو پورناظري علاقه دارم چرا که در بسياري از موارد، شما نميتوانيد ملوديهاي مشابه حوزه موسيقي ايراني را در کارهاي ايشان ببينيد. اين استاد هم در گردش ملوديها و هم در تنوع آنها، تصنيفهاي بينظير، پيچيده و منحصر به فردي را خلق ميکند که واقعا براي من جالب توجه است.

وي تصريح کرد: امروز به هر ترتيب خوشحالم که آلبوم «نه فرشتهام نه شيطان» تهمورس پورناظري و همايون شجريان با همه نقدهاي غيرمنصفانه و منصفانهاش، در ژانر موسيقي ايراني ديده شد و اين حرکت بسيار مثبتي است که ميتواند نشانههاي خوبي براي موسيقي ايراني باشد. بنابراين اميدوارم اين کار نيز به اندازه خودش ديده شود و مورد استقبال مخاطبان قرار گيرد.

محمدعلي بهمني:

غزل بعد از نيما مديون امثال پرتو کرمانشاهي است

محمدعلي بهمني، شاعر و غزلسراي کشورمان نيز در اين مراسم با ابراز خرسندي از انتشار آلبوم «قطرههاي باران» گفت: خوشحالم که خانواده پورناظري با انتخاب شايستهاي که از کارهاي استاد پرتو کرمانشاهي انجام دادهاند، پيوند شيرين بين موسيقي و شعر را شکل دادهاند. اگر کارهاي پرتو کرمانشاهي را بخوانيد، متوجه ميشويد که او با چه قدرت و توانايي دست به خلق غزلهايي زده که در ادامه سبک و الهام گرفتن از بزرگاني چون نيما بوده است. غزل بعد از نيما با اساتيد چون پرتو کرمانشاهي جان مي گيرد.

وي ادامه داد: استاد پرتو کرمانشاهي آثار بسيار ارزشمندي به جامعه ادبي کشور ارائه کرد که اميدواريم انتشار چنين اثري بتواند دريچه مناسبي براي آشنايي هر چه بهتر و بيشتر مردم با اين شاعر و غزلسراي توانمند کشورمان باشد.

 حميدرضا نوربخش:

موسيقي اصيل ايراني همه تاريخ و هويت ماست

حميدرضا نوربخش مديرعامل خانه موسيقي هم که در اين مراسم حضور داشت با تجليل از مقام هنري استاد کيخسرو پورناظري، گفت: آلبوم «قطرههاي باران» براي من يادآور خاطرات خوبي است که در طول دوران هنري خود با خانواده پورناظري داشتم. ميتوانم ببينم که خانواده پورناظري هنرمنداني هستند که کارهايشان با هم، همپوشاني دارند. درواقع سنتگرايي و رجوع به موسيقي اصيل ايراني استاد کيخسرو پورناظري به همراه خلاقيت نوآوري تهمورس و سهراب پورناظري ميتواند موسيقي را به مخاطب ارائه دهد که حتما بارها شنيدني است؛ به ويژه اينکه اين موسيقي با صداي عليرضا قرباني که هنرمندي شايسته، با اخلاق و با شخصيت است، رقم بخورد.

اين خواننده موسيقي ايراني تاکيد کرد: به نظر من اين گونه آثار هر چه توليد شود، باز هم کم است. زيرا در روزگاري حضور داريم که مشخص نيست موسيقي به کدام سمت ميرود. ما متاسفانه شاهد آثاري هستيم که به هيچ عنوان نميتوان براي آنها کلمه موسيقي را به کار برد. بنابراين لازم است که هنرمندان شريف موسيقي ايراني همگي با يک عزم جدي سعي کنند تا اين موسيقي را زنده نگه دارند؛ موسيقي که همه تاريخ و هويت ماست.

وي افزود: در يک مقايسه اجمالي ميبينيم که متاسفانه موسيقي در جامعه ما در مسيري که بايد باشد، نيست و اين نيازمند عزمي جدي از سوي مخاطبان و هنرمندان است که بايد به اصلاح اين ماجرا بيايند. ما نبايد هويت خود را فراموش کنيم. ما بايد بدانيم جانمايه موسيقي ما، موسيقي اصيل و ايراني است که نبايد فراموش شود. پس بايد به فرزندان خود و اين نسل جديد بياموزيم که با اين موسيقي بزرگ شوند. پخش قطعه ديگري از آلبوم «قطرههاي باران» در ادامه برنامه انجام شد. قطعه «نقش بنددل» ساخته تهمورس پورناظري و تنظيم سهراب پورناظري با شعري از محمد علي بهمني.

کار و انديشه، پايگاهي براي تکيه اهالي فرهنگ و هنر

احسان تابع قانون، عضو هيات مديره شرکت کار و انديشه، ديگر سخنران اين مراسم بود. ايشان با ذکر اين نکته که شرکت کار و انديشه از بدو تاسيس خود در سال 1361 با علاقه موسسانش به فرهنگ، هنر و ورزش، همواره انجام فعاليت هاي فرهنگي هنري را در کنار ساير فعاليت هاي سازماني انجام داده است، گفت: امروزه گسترش انجام فعاليت هاي فرهنگي کار و انديشه در جهت شناخته شدن اين شرکت به عنوان يک پايگاه فرهنگي در کشور دغدغه اصلي موسسان آن است.

وي همچنين در مورد فعاليت هاي فرهنگي کار و انديشه به همکاري و مشارکت در توليد فيلم سينمايي «راه آبي ابريشم»، تئاترهاي «هم هوايي»، «هملت»، «رد پاي صورتي»، «آرسنيک و تور کهنه»، «دورهمي زنان شکسپير»، ميزباني هرساله از گروه هاي مطرح موسيقي کشور، کنسرت خيريهي «استاد شهرام ناظري»، کنسرت «گروه شمس» و... فعاليتهاي ورزشيايي مانند حمايت از ليگ بسکتبال، پشتيباني و برگزاري مسابقات تنيس، تشکيل تيم کاراته، برگزاري مسابقات حرفهاي اسنوبرد و... اشاره داشت.

احسان تابع قانون در پايان گفت: امروز نيز کار و انديشه افتخار همکاري مشترک در توليد آلبوم «قطره هاي باران» و همکاري با هنرمندان بزرگ موسيقي کشور را به دست آورده است.گروه شمس و آقايان پورناظري، سابقه ي درخشاني در موسيقي ايراني داشته اند و آلبومي که امروز از آن رونمايي مي شود، حاصل تجربه هاي بزرگ اين گروه در عرصه موسيقي ايران است. جاي بسي خوشحالي ست که چيره دستي هاي پورناظري ها در آلبوم «قطره هاي باران» اين بار باصداي عليرضا قرباني عزيز همراه شده که قطعا مورد توجه هنردوستان ايران قرار خواهد گرفت.

 تهمورس پورناظري:

آلبوم بعديام از شعرهاي پرتو کرمانشاهي است

تهمورس پورناظري، يکي از آهنگسازان آلبوم «قطرههاي باران» نيز با ابراز خرسندي از اينکه اين آلبوم موسيقايي به استاد پرتو کرمانشاهي تقديم شده است، گفت: اولين کارهايم را با آهنگسازي روي کارهاي استاد پورناظري شروع کردم چرا که هميشه دنبال کارهايي بودم که نشنيده و نخوانده باشند و اين افتخار من است که اين بار توفيق همکاري با استاد پرتو کرمانشاهي را پيدا کنم و اميدوارم اين اثر که از دل برآمده، به دل نيز بنشيند. سال 1375 من بر روي آثار اين شاعر قطعههايي را آهنگسازي کردم که در قالب آلبوم بعدي من روانه بازار ميشود.

در ادامه قطعه «تابي کران» ساخته تهمورس پورناظري و با شعري از پرتو کرمانشاهي براي حاضران پخش شد.

استاد کيخسرو پورناظري:

موسيقي ملي، موسيقي کُردي و موسيقي تنبور در انديشه هنري ماست

استاد کيخسرو پورناظري نيز در بخش پاياني اين نشست گفت: محمدعلي بهمني يکي از برومندترين غزلسراهاي ايران زمين است که امروز افتخار دادند و در کنار ما حضور دارند و من بسيار خوشحالم که در اين مدتي که از فعاليت هنريام ميگذرد، روي غزلهاي اين شاعر، آهنگ ساختهام و در برخي از آنها عليرضا قرباني به زيبايي خوانده است.

وي با اشاره به حضور پرتو کرمانشاهي در اين آلبوم موسيقايي نيز گفت: بيش از 50 سال است که با استاد پرتو کرمانشاهي دوستي ديرينه دارم. او يکي از افتخارات شهر ماست که در شعرهاي خود همواره از مضامين جالب و رديفهاي بسيار ارزشمند استفاده ميکند. درواقع او در شعرهايش به قدري به سه فرهنگ ذهني غناي زبان کُردي کرمانشاهي، فارسي و زبان محلي اهميت ميدهد که هميشه موجب رضايتمندي من از کار با او ميشود.

اين هنرمند پيشکسوت تصريح کرد: در خانواده پورناظري هم اين سه انديشه هنري همواره جاري و ساري است که بتوانيم به صورت همزمان به موسيقي ملي، موسيقي کُردي و موسيقي تنبور که در آن بزرگ شديم، توجه کنيم و اگر غنايي هم در کار بوده، وجود اين سه انديشه هنري در آن بيتاثير نبوده است.

پخش «عاشقان» ساخته تهمورس پورناظري و با تنظيمي از سهراب پورناظري و با شعري از مولانا پايان اين مراسم بود.
shams.jpg