Menu

پربازدیدترین های فعالیت های فرهنگی

با حمايت شرکت کار و انديشه نمايش دورهمي زنان شکسپير در سالن استاد سمندريان مجموعه ايرانشهر به روي صحنه رفت 1393/08/19
نهمين دوره ي مسابقات ملي پل هاي ماکاروني با حمایت شركت كار وانديشه در دانشگاه صنعتي اميرکبير برگزار گرديد. 1393/08/20
حضور شرکت کار و اندیشه در کنسرت خیریه استاد شهرام ناظری 1393/08/20
همايش يك روزه دياليز صفاقي جهت نفرولوژيست ها و بازديد از شرکت داروسازی ثامن، با حضور بيش از هشتاد نفرولوژيست برگزار گرديد. 1393/08/20
21 بهمن مسابقات اسنوبرد و عکاسی EBARA GAMES برگزار گردید 1393/08/20
معرفی و خلاصه کتاب روحي براي آفريدن 1393/08/20
زنگ افتتاح نمايش «آرسنيک و تور کهنه» که از حمايتهاي شرکت کار و انديشه بهره ميبرد، در شامگاه 11 مردادماه با حضور عليرضا خمسه نواخته شد. 1393/08/20
نمایش هملت با حمایت کارو اندیشه به روی صحنه رفت 1393/10/03
کار و انديشه حمايت کننده نمايش رد پاي صورتي 1393/10/03
نخستين کنگره بين المللي سرطان کودکان در بيمارستان محک، با همکاري انجمن خون و سرطان ايران و انجمن خون و سرطان آلمان برگزار گردید 1393/10/03

پربازدیدترین اخبار

پروژه های بین المللی
کار‌و‌اندیشه حـامی مـاهی‌های قرمز
KHS برنده جايزه بهترين بسته بندي آلمان
سمینـار ٣ روزه تعمیر و نگهداری چیلر
شادمانه های 25 سالگی محک
پنجمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی
مسابقات بین المللی تنیس فیوچرز کیش
کار و اندیشه بر فراز قله کلیمانجارو
تأمین ١٥٠٠ تن تبرید در پتروشیمـی کـاوه
تجلیل از «کـار و اندیشـه» در همایش نام و نشان ماندگار
همايش كمپانی Stilmas در زمينه تجهيزات آب سازی مورد استفاده در صنايع دارويی
حضور کار و اندیشه در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی
برگزاری همايش كمپاني Union دانمارك در زمينه" سيستم هاي بازيافت گاز كربنيك" در ایران
همکاری کار و اندیشه در پروژه های سفارتخانه چین و ژاپن
چیلر سانتریفیوژ مغناطیسی هایر به اروپا صادر می شود
افتتاح آزمایشگاه مشترک هایر و میتسوبیشی الکتریک
تامین سیستم تهویه مطبوع مجتمع تجاری و فرهنگی کوروش
شرکت در نظر سنجی خدمات پس از فروش مشتریان تهویه مطبوع
بیست و سومین همایش بین المللی مهندسی مکانیک
افتتاح نمایشگاه دائمی کـارواندیشـه در اصفهـان سیتـی سنتـر
تجلیل از مديران كار و انديشــه در جمع فارغ التحصیلان برتر دانشـگاه آزاد اسلامی
کار و اندیشه همه شما را به نوشیدن 1 لیوان آب دعوت میکند!
حضور کار و اندیشه در بيست و سومين نمايشگاه بين المللی Agrofood
کار و اندیشه، پایگاهی برای تکیه اهالی فرهنگ و هنر
حمایت شهرام ناظری و کار و اندیشه از بیماران جذامی شهر مهاباد
درخشش نمایش هم هوایی در جشنواره تئاتر فجر
سمینار بیهوشی کودکان تبریز با همکاری کـار و اندیشـه
کار‌و‌اندیشـه ارائه‌کننده‌ خدمات مهندسی، صنعتی و پزشکی در کشور
سمینار دیالیز صفاقی در بیمارستان لبافی نژاد
با شعار " خانواده ای برای حمایت" به استقبال روز جهانی هموفیلی می رویم
کار و اندیشه و نخستین شب‌های موسیقی بارانا
سعي کرده ايم از بهترين امکانات براي رفاه حال مردم در اين مجموعه استفاده کنيم.
کار و اندیشه در بزرگداشت روز ملی خلیج فارس
چيلرهاي جذبي گزينه مناسبي براي استفاده در کشورمان هستند
گردهمايي تومور ويلمز با همکاری کار و اندیشه در بيمارستان امير در شيراز

برگزاری همايش كمپاني Union دانمارك در زمينه" سيستم هاي بازيافت گاز كربنيك" در ایران

IMG_7636.JPG

1394/09/04 | کارواندیشه

" اولين همايش كمپانيUnion Engineering دانمارك در زمينه" سيستم هاي بازيافت گاز كربنيك" در مركز همايش هاي برج ميلاد و با حضور كارشناسان و متخصصين صنايع نفت و گاز و پتروشيمي با موفقيت برگزار شد. اين همايش در روز سه شنبه، سوم آذرماه و با حضور بيش از 90 نفر از متخصصين و كارشناسان شركت هاي پتروشيمي و زير مجموعه هاي وزارت نفت در مركز همايش هاي برج ميلاد برگزار گرديد.
"

اولين همايش كمپانيUnion Engineering  دانمارك در زمينه" سيستم هاي بازيافت گاز كربنيك" در مركز همايش هاي برج ميلاد و با حضور كارشناسان و متخصصين  صنايع نفت و گاز و پتروشيمي با موفقيت برگزار شد.

اين همايش در روز سه شنبه، سوم آذرماه و با حضور بيش از 90 نفر از متخصصين و كارشناسان شركت هاي پتروشيمي و زير مجموعه هاي وزارت نفت در مركز همايش هاي برج ميلاد برگزار گرديد.

برنامه با پخش سرود  ملي كشور عزيزمان شروع شد و پس از آن مدیرعامل شرکت کار و اندیشه، ضمن تشكر از حضار شركت كننده در اين همايش، به اهداف برگزاري اين همايش اشاره كردند. ایشان  هدف از برگزاري اين همايش را  در وهله نخست يافتن راه حلي براي مشكلات زيست محيطي ناشي از فعاليت هاي صنعتي شركت نفت و گاز و پتروشيمي و در مرحله بعدي، توليد ثروت از  ماده اي بنام گاز كربنيك ذکر کردند كه در هر ساعت چندين و چند تُن از آن در بسياري از كارخانجات پتروشيمي و نيروگاه ها و پالايشگاه ها به مثابه سمي مهلك در فضا رها مي شود و معضلات محيط زيستي را بويژه در مناطقي مثل عسلويه و ماهشهر بوجود آورده است. ايشان  اضافه كردند كه  موضوع بازيافت گاز كربنيك  توليدي در صنايع مختلف از جمله در صنعت نفت و گاز و پتروشيمي به سال ها قبل كه شركت كار و انديشه همكاري خود با كمپاني union دانمارك را شروع كرد، بر مي گردد. طراحي و ساخت  تجهيزات  مربوط به سيستم هاي بازيافت گاز كربنيك ، بخشي از فعاليت هاي اين كمپاني را تشكيل مي دهد و شركت كار و انديشه با توجه به شناختي كه از وضعيت منابع توليد گاز كربنيك در ايران و بخش هاي مختلف صنعت داشت، بسيار مايل بود تا كمپاني union در اين زمينه هم در ايران فعاليت نمايد. اما در سال هاي نخست، يكي از موانع تحقق اين امر، عدم شناخت كاربردها و راه هاي مصرف گاز كربنيك بازيافت شده  و به بياني عدم  امكان مصرف حجم انبوه گازي بود كه مي توانست بازيافت گردد. عامل بازدارنده ديگر كه در سال هاي اخير با آن مواجه بوديم، موضوع تحريم بود. بنا بر اظهارات مدیر عامل شرکت کارواندیشه، يكي از هدف هايي كه در برگزاري  چنين همايش هايي  دنبال مي شود، يافتن و ارائه راه حل هاي عملي و اجرايي براي مصرف گاز كربنيك بازيافتي است تا به عنوان يك ماده اوليه ارزشمند، در صنايع پائين دستي پتروشيمي و نفت و گاز مورد استفاده قرار گيرد تا با ارزش افزوده اي كه از اين طريق حاصل مي شود، زيان زيست محيطي ناشي از به هوا فرستادن گاز كربنيك را به ثروت تبديل كنيم.

در ادامه همايش، آقاي دكتر عباس طلايي، مشاور شركت كار و انديشه، به عنوان اولين سخنران همايش به ارائه مطالب خود پرداختند. ايشان  در بحثي تحت عنوان CO2  Waste or Wealth به بررسي وضعيت توليد و انتشار گاز كربنيك در صنايع وابسته به نفت و گاز و پتروشيمي پرداختند و با اشاره به طرح هاي قابل اجرايي كه براي  مصرف گاز كربنيك  بازيافتي  وجود دارد، از سرمايه گذاران داخلي براي سرمايه گذاري در اين بخش از صنعت   دعوت بعمل آوردند و با محاسباتي، علاوه بر كمك شاياني كه چنين طرح هايي به پاك سازي محيط زيست مي نمايد، سودآوري قابل توجه آن را هم عامل مضاعفي براي استقبال سرمايه گذاران دانستند البته مشروط بر آنكه   بسترسازي لازم براي اجرايي شدن چنين طرح هايي صورت گيرد.

آقاي Peter Toftegaard hensen،  مدير فروش كمپاني Union سخنران بعدي بودند كه به معرفي كمپاني Union  پرداختند و با اشاره به سوابق فعاليت اين كمپاني در زمينه طراحي و ساخت تجهيزات مورد استفاده در توليد گاز كربنيك و نيز سيستم هاي بازيافت گاز كربنيك  موجود در دودكش خروجي بسياري از كارخانجات پتروشيمي و نفت و  گاز كه در حال حاضر در جو رها مي شود و  موجب آلوده شدن محيط زيست مي گردد،  بر آمادگي اين كمپاني براي همكاري با صنايع نفت و گاز و پتروشيمي تأكيد كردند.

 آقاي Ramsus Fink كارشناس ارشد  كمپاني Union در زمينه  فرايند بازيافت گاز كربنيك، با اشاره به  روش هاي مختلف مورد استفاده در بازيافت گاز كربنيك موجود در خروجي كارخانجات مختلف پتروشيمي و پالايشگاه هاي نفت و گاز،  نمونه هايي از كاربردهاي گاز كربنيك را مورد اشاره قراردادند كه EOREnhanced Oil Recovery) از جمله اين موارد است. با توجه به اينكه دانش فني لازم براي طراحي و ساخت تجهيزات بازيافت گاز كربنيك موجود در خروجي منابع مختلف  موجود در صنايع  نفت و گاز نزد كمپاني Union وجود  دارد،  بنابراين در صورت انجام سرمايه گذاري لازم، مي توان بخش عمده اي از گاز كربنيك رها شده در فضا را  بازيافت  و تبديل به  مواد اوليه ارزشمند صنعتي نمود.

آقاي Steen Jensen مدير ارشد بازرگاني كمپاني Union با تمركز بر موضوع EOR در اين خصوص  توضيحاتي را ارائه نمودند.در  بخش پاياني اين همايش ، بحث  آزادي در زمينه مباحث مربوط به استفاده از اين فن آوري در صنايع نفت و گاز و پتروشيمي  ايران بين سخنرانان و حضار در جلسه انجام شد و طرفين نقطه نظرات و سوالات خود را مطرح كردند.

با توجه به زيان هاي زیست محيطی ناشي از توليد گازهاي آلاينده از يك طرف و ارزش افزوده اي كه با توليد گاز كربنيك از طريق  بازيافت  اين گازهاي آلاينده قابل حصول است،  زمينه بسيار بالايي براي  فعاليت در اين حوزه  در ايران وجود دارد.  ‌   

 

 

 


IMG_7636.JPG  IMG_7620.JPG  IMG_7625.JPG  IMG_7733.JPG  IMG_7734.JPG  IMG_7753.JPG