Menu

پربازدیدترین های فعالیت های فرهنگی

با حمايت شرکت کار و انديشه نمايش دورهمي زنان شکسپير در سالن استاد سمندريان مجموعه ايرانشهر به روي صحنه رفت 1393/08/19
نهمين دوره ي مسابقات ملي پل هاي ماکاروني با حمایت شركت كار وانديشه در دانشگاه صنعتي اميرکبير برگزار گرديد. 1393/08/20
حضور شرکت کار و اندیشه در کنسرت خیریه استاد شهرام ناظری 1393/08/20
همايش يك روزه دياليز صفاقي جهت نفرولوژيست ها و بازديد از شرکت داروسازی ثامن، با حضور بيش از هشتاد نفرولوژيست برگزار گرديد. 1393/08/20
21 بهمن مسابقات اسنوبرد و عکاسی EBARA GAMES برگزار گردید 1393/08/20
معرفی و خلاصه کتاب روحي براي آفريدن 1393/08/20
زنگ افتتاح نمايش «آرسنيک و تور کهنه» که از حمايتهاي شرکت کار و انديشه بهره ميبرد، در شامگاه 11 مردادماه با حضور عليرضا خمسه نواخته شد. 1393/08/20
نمایش هملت با حمایت کارو اندیشه به روی صحنه رفت 1393/10/03
کار و انديشه حمايت کننده نمايش رد پاي صورتي 1393/10/03
نخستين کنگره بين المللي سرطان کودکان در بيمارستان محک، با همکاري انجمن خون و سرطان ايران و انجمن خون و سرطان آلمان برگزار گردید 1393/10/03

پربازدیدترین اخبار

پروژه های بین المللی
کار‌و‌اندیشه حـامی مـاهی‌های قرمز
KHS برنده جايزه بهترين بسته بندي آلمان
سمینـار ٣ روزه تعمیر و نگهداری چیلر
شادمانه های 25 سالگی محک
پنجمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی
مسابقات بین المللی تنیس فیوچرز کیش
کار و اندیشه بر فراز قله کلیمانجارو
تأمین ١٥٠٠ تن تبرید در پتروشیمـی کـاوه
تجلیل از «کـار و اندیشـه» در همایش نام و نشان ماندگار
همايش كمپانی Stilmas در زمينه تجهيزات آب سازی مورد استفاده در صنايع دارويی
حضور کار و اندیشه در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی
برگزاری همايش كمپاني Union دانمارك در زمينه" سيستم هاي بازيافت گاز كربنيك" در ایران
همکاری کار و اندیشه در پروژه های سفارتخانه چین و ژاپن
چیلر سانتریفیوژ مغناطیسی هایر به اروپا صادر می شود
افتتاح آزمایشگاه مشترک هایر و میتسوبیشی الکتریک
تامین سیستم تهویه مطبوع مجتمع تجاری و فرهنگی کوروش
شرکت در نظر سنجی خدمات پس از فروش مشتریان تهویه مطبوع
بیست و سومین همایش بین المللی مهندسی مکانیک
افتتاح نمایشگاه دائمی کـارواندیشـه در اصفهـان سیتـی سنتـر
تجلیل از مديران كار و انديشــه در جمع فارغ التحصیلان برتر دانشـگاه آزاد اسلامی
کار و اندیشه همه شما را به نوشیدن 1 لیوان آب دعوت میکند!
حضور کار و اندیشه در بيست و سومين نمايشگاه بين المللی Agrofood
کار و اندیشه، پایگاهی برای تکیه اهالی فرهنگ و هنر
حمایت شهرام ناظری و کار و اندیشه از بیماران جذامی شهر مهاباد
درخشش نمایش هم هوایی در جشنواره تئاتر فجر
سمینار بیهوشی کودکان تبریز با همکاری کـار و اندیشـه
کار‌و‌اندیشـه ارائه‌کننده‌ خدمات مهندسی، صنعتی و پزشکی در کشور
سمینار دیالیز صفاقی در بیمارستان لبافی نژاد
با شعار " خانواده ای برای حمایت" به استقبال روز جهانی هموفیلی می رویم
کار و اندیشه و نخستین شب‌های موسیقی بارانا
سعي کرده ايم از بهترين امکانات براي رفاه حال مردم در اين مجموعه استفاده کنيم.
کار و اندیشه در بزرگداشت روز ملی خلیج فارس
چيلرهاي جذبي گزينه مناسبي براي استفاده در کشورمان هستند
گردهمايي تومور ويلمز با همکاری کار و اندیشه در بيمارستان امير در شيراز

سرعت و سازمان شما


1395/11/10 | کارواندیشه

" اگر واقعاً می خواهیم اوج بگیریم باید هدف اصیلمان را به خوبي بدانیم، به روی فرصت ها آغوش بگشاييم ، از شر آشفتگی و مقاومت آزاد باشیم چرا که این دو می توانند توان بالقوه ما را محدود کنند و سرانجام بايد با روشهای خلاق و منحصر به فرد سرعت را جستجو کنیم. این تغییرات کلید رشد ما در دنیای سریعتر امروزی هستند.
"

 وینس پوسنت نویسنده و پژوهشگر کانادایی داراي درجه فوق لیسانس در رشته مدیریت سازمانی است و در حال حاضر به عنوان نویسنده ای موفق ، سخنران برجسته ، و مدیر عامل چند شرکت فعال در زمینه مشاوره کسب و کار ، امور رسانه ای و ارتباطات شناخته می شود . او فردی است که شخصاً اهمیت سرعت را در زندگی دریافته و رسیدن به بسیاری از اهداف و آرزوهایش را با تمرین سرعت به تحقق رسانده است . چندین کتاب نوشته که کتاب عصر سرعت او مشهورترین آنهاست . وینس پوسنت در سن سی و سه سالگی در برنامه سخنرانیهای خود که به دعوت شرکتهای بزرگ تجاری و اقتصادی انجام گرفته ، چگونگی کاربرد سرعت برای موفقیت در اموری را که انتخاب کرده برای شنوندگان خود شرح می دهد و راههای رسیدن به هدف‌های بزرگ در کوتاهترین زمان را نشان می دهد.او در سخنرانیهایش درباره نقش سرعت در تجارت صحبت می کند و از روشهای تأثیر سرعت در تجارت حرف می زند و اصول آن را آموزش می دهد. او در طی هشت سال برای بیش از 7000 نفر سخنرانی کرده است .پوسنت درباره کارش می گوید ، سلاح سری اش در به دست آوردن موفقیتهایی در زندگی فردی و سپس در آموزش هایی که به دیگران می دهد ، سرعت است. مقاله زير برگرفته از كتاب" Age Of Speed The" است ،این کتاب در سال 2008 میلادی در شمار کتابهای پرفروش در نیویورک بوده است.

اگر می خواهیم در دنیایی در حال شتاب پیشرفت کنیم ، لازم است از قدرت سرعت به نفع خودمان استفاده کنیم،این تنها راه جلو زدن از هجومی است که به نظر می رسد بر زندگی و کار ما چیره شده است .

برای این که جت باشیم ، باید قدر منافع چشمگیر سرعت را بدانیم - زندگی بیشتر ، فرصت‌های بیشتر و اهمیت بیشتر .باید مواظب باشیم كه چطور وقتمان را صرف میکنیم، چطور کارها را می پذیریم، چطور سرعت را می پذیریم یا چه وقت آن را رد می کنیم . اگر واقعاً می خواهیم اوج بگیریم باید هدف اصیلمان را به خوبي بدانیم، به روی فرصت ها آغوش بگشاييم ، از شر آشفتگی و مقاومت آزاد باشیم چرا که این دو می توانند توان بالقوه ما را محدود کنند و سرانجام بايد با روشهای خلاق و منحصر به فرد سرعت را جستجو کنیم. این تغییرات کلید رشد ما در دنیای سریعتر امروزی هستند. مبارزه ما ناظر بر اين هدف  است که نیروی موجود سرعت را با آغوش باز بپذیریم ، این ایده ها را در زندگی و کارمان عملی کنیم و به این مفاهیم اجازه دهیم به عمل در آیند و نتایج خارق العاده از خود به جای بگذارند.

* چابک بودن

عصر سرعت ، عصر چابكي است. اندازه چابکی مان را در مقایسه با عملکردهای زیر پیدا کنیم :

- توان تشخیص فرصتها در محیط

- تمایل به خطر کردن به نفع سرعت

- پاسخ گویی به تغییرات محیط

در زندگی یا کار به چیزی فکر کنیم که می خواهیم سرعتش را بالا ببریم . لحظه ای به فرصت هایی فکر کنیم که ممکن است وجود داشته باشند و بتوانند سرعت را بالا ببرند . از فرصتهای آشکار به سراغ فرصت های جانبی برویم . در نظر بگیریم كه چطور چیزی که به نظر کاملاً بی ربط می آید ، می تواند در واقع در این مورد مؤثر باشد. چند دقیقه به امور مخاطره انگيزي فکر کنیم که در زندگی و کار می توانیم آنها را انجام دهیم وشاید آنها به ما کمک کنند تا زودتر به هدفمان برسیم .آیا اجتناب از خطر برایمان مهمتر است يا دستیابی سریعتر به هدف ؟

*آیرودینامیک بودن

 عصر سرعت ،عصر آیرودینامیک بودن است. میزان آیرودینامیک بودن خود را در موارد زیر محاسبه مي کنیم :

-         انجام چند کار باهم و به صورت مؤثر

-         اولویت بندی و گرفتن تصمیمات هوشمندانه در مورد صرف کردن زمان

-         تعیین و استفاده از منابع مورد اطمینان و مقاصد مورد اطمینان

بايد به طور آگاهانه چند کار را با هم انجام دهیم: اول به کامپیوتر روي میزمان در شلوغ ترین زمان روز نگاه کنیم و یادداشت کنیم كه  چند برنامه یا فایل را در یک زمان باز کرده ایم . ( فراموش نكنيد كه هر صفحه وب، یک مورد حساب می شود ، هر سند یا هر ایمیلی هم یک مورد) بعد فعالیتهای انجام شده در یک ساعت در یک روز کاری را بررسی کنیم تا معلوم شود كه  چند کار را نا تمام گذاشته ايم ، چند كار را ادامه نداده ايم و چند كار جديد را شروع کرده ایم ؟اين تامل به ما نشان مي دهد  كه چطور الگوهای فعالیت بر روی سرعت ما اثر می گذارند ؟

سپس فهرستی از حذف شدني ها را فراهم کنیم . در مدت یک هفته بايد راهی را پیدا کنیم که بتوانيم امور قابل حذف را از زندگی هر روزه مان حذف کنيم .به عنوان نمونه، اشتراک مجلات یا خبرنامه هایی را که نمی خوانیم باطل کنیم . از دوستان و همکارانمان بخواهیم تا به تلفن همراهمان زنگ نزنند مگر این که کار مهمی  داشته باشند . قطعاً در پایان هفته ، احساس مي كنيم كه از آشفتگي ها رها شده ايم.

بعد فهرستی را تهیه مي کنیم از کارهایی که انجام می دهیم، ولي فکر می کنیم كه پرداختن به آنها وقت تلف کردن است و یا از انجام آنها خیلی خوشمان نمی آید . برای هر مورد از اين فهرست،حتماً کسی وجود دارد که مي تواند آن کار را بهتر و سریعتر انجام دهد و ما هم  مي توانیم انجام آن کار را به او واگذار کنیم .

بعد بايد پنج چیز را در سازمانمان نام ببریم که بیشترین مقاومت را ایجاد میکنند . بايد  برای کاهش این منابع مقاومت ،راه حلي را پیدا کنیم. بايد نظرات و پیشنهادهايمان را برای مدیر سازمان بفرستیم یا اگر خودمان مدير هستیم، قدم هایی را برداریم که حداقل یکی از آنها را کاهش دهيم .

*هم راستا بودن

در عصر سرعت بايد اصالتاً هم راستا باشيد.هم راستايي خود را با موارد زير تعيين كنيد:

- تعيين يك هدف اصيل

- دنبال كردن هدف كه نشان دهنده توانايي ها ،‌اميال و محيط است

-توان ساده سازی در صورت وجود پیچیدگی

آیا از هدف اصیلمان درکی داریم ؟ اگر نداریم ،کارهای زیر را انجام دهیم : صادقانه توانایی ها ، استعدادها و امیالمان را بررسی کنیم . کارهایی را انجام داده و به دنبالشان برویم که بیشترین حس وفاداری و لذت عاطفی را به ما مي دهد . حالا همه این اطلاعات را ارزیابی کنیم تا در ایجاد عقاید مربوط به هدف اصیل به ما کمک کند .اگر می دانیم كه هدف اصیلمان چیست ، آیا حس می کنیم اهداف کوتاه مدت و اعمالمان با آن هم راستا هستند ؟ اگر نیستند اقدامی کنیم تا این طور شوند.

مهار کردن قدرت سرعت

فهرستی از سه چیز مهم که می خواهیم کمترین وقت را صرف آن کرده، تهيه كنيم. بعد فکر بکری راجع به فرصت ها کنیم تا در این حیطه ها کار سریعتر انجام شود . خلاق باشیم ، حداقل سه راه حل برای هر کار پیدا کنیم - حتی راه حل های کوچکی که می توانند تفاوت ایجاد کنند. ببینیم چطور منافع متفاوت سرعت می تواند در زندگی یا کار ما برابری ایجاد کند .یک نکته ناراضی کننده را انتخاب مي كنيم و راههای کم کردن نارضایتی با کمک سرعت یا حذف آن را مورد بررسی قرار مي دهيم .

ارزشها و تجربههاي مهم

*وقت بیشتری را به تجربه های مهم اختصاص دهیم بايد مطمئن شویم که وقت اضافی مان را صرف تجربه های خشنود کننده می کنیم . غالباً وقتی ما زمان را کوتاه می کنیم وقت اضافي را صرف انجام کارهای نه چندان مهم می کنیم ، یعنی وقت ذخیره شده را به فعالیتهای کم اهمیت اختصاص می دهیم ،در حالي كه بايد از این زمان برای خشنود کردن خودمان استفاده کنیم .

*از سرعت برای جستجوهای عاطفی تر استفاده کنیم- کلید بهره گیری مؤثر از سرعت شناخت تفاوت میان کار تکراری و جستجوی عاطفی است . اگر کاری را که انجام مي دهيم دوست داشته باشيم ، میل انجام آن را داشته باشيم (مثل نقاشی کردن ، نواختن موسیقی یا مطالعه ریاضیات خیلی پیشرفته ) شاید خودمان را کاملاً در آن غرق کنیم . اما باید از هر تدبيري استفاده كنيم تا سرعت کاری را که دوست نداریم افزايش دهيم ، كارهایی مثل پاک کردن شیشه ها یا کارهای معمول .

*دوباره درباره ، کار- خانه - تفریح فکر کنیم - اگر برای مدل قدیمی کار خانه - تفریح یک جایگزین انتخاب کنیم ، می توانیم از فرصت موجود برای خودمان استفاده کنیم و یک هدف فردی برای استفاده از زمان صرفه جویی شده در نظر بگیریم هدفی که برای ما خیلی مهم باشد .

*ترکیب کردن زمان کار و لذت شخصی - در مورد راه هایی که کار را از وقت شخصی ما جدا می کند خیلی وسواس به خرج ندهیم- به دنبال راه هایی بگردیم که به کار ما زمان و لذت بدهند .

*استفاده از وقتمان را اول ارزیابی کنیم ،بعد آن را بهتر کنیم - دیگر مهم نیست چند ساعت سرکار بوده ایم ، مهم بازده و نتیجه کار است . این برداشت به ارزیابی کاملاً متفاوتی از چگونگی گذراندن وقت منتهی می شود . به کاری که می کنیم فکر کرده و از خودمان بپرسیم ،آيا این کار به ما کمک میکند تا به نتایج دلخواهمان دست یابيم ؟

*انعطاف پذیر+ متواضع + شجاع باشيم -  اگر بهترین تلاشهایمان به ثمر نمی رسد در تغییر جهتمان تردید نکنیم . لازم است انعطاف پذیر ، در شناخت ضعفها به اندازه کافی متواضع و برای تغییر به اندازه کافی شجاع باشیم . در دوران مدرن پاسخ دادن به تغییرات به معنایِ بسیار حساس بودن به ظریف ترین تغییرات ، تحلیل سریع آنها و اقدام سریع و مناسب است .

*از جزئیات كاسته تا وقت بیشتری داشته باشیم - وقتی را صرف نگاه کردن به بیرون از حباب شخصی خودمان بکنیم . از جزئیات خلاص شویم و فرصتها را بشناسیم . فرصتهایی که می توانند ما را بدون نیاز به زمان بیشتر به مقصد نزدیک تر کنند .

وقفه ها و انجام چند کار با هم دو گناه مهم مدیریت زمان

*وقفه ها را بشناسیم - ما باید کنترل وقفه هایی را که در کارمان پیش میآید و زمان انتخاب آنها را بپذیریم – کی می خواهیم چند کار را با هم انجام دهیم و کی میخواهیم تمرکز کنیم . 

*وقتی مشغول کار مهمی هستیم مزاحمتها را از بین ببریم - اولین گام ارزیابی اهمیت هر کار و تصمیم گیری در مورد اجازه دادن به مزاحمت هاست .

*حمایت از اولویتهایمان - اگر آگاهانه اهمیت وقفه ها را بدانیم و تصمیم بگیریم تغییر آنها ارزش دارد یا نه ، رفتار و نتایج ما به درستی در اولویت هایمان منعکس خواهد شد .

*ساده را از مهم جدا کنیم - مهم است بدانیم كه چه نوع کارهایی را همزمان انجام میدهیم . انجام همزمان چند کار فقط وقتی خوب است که کارهایی که انجام میدهیم بی اهمیت باشند یا آنقدر ساده باشند که قدرت ذهن ما کاهش پیدا نکند و روی بازده ما و نتیجه کارمان اثر منفی نداشته باشند.

*تمركز درکار - هر روز ، هر هفته یا هر ماه وقتی را اختصاص دهیم تا روی کاری تمرکز کنیم .اين كار به ما اين اطمینان را مي دهد كه هنوز خودمان رئیس وقتمان هستیم .

به جای پذیرش فوری هرکار،آنها را طبقه بندی کنیم - شاید برخی کارها را خودمان انجام دهیم اما بعضی از آنها را هم به يك عنصر موثق میسپاریم . عنصر موثق كسي است كه به اندازه خود ما احساس مسئوليت مي كند،و در غير اين صورت،‌به صراحت خبر مي دهد كه آن مسئوليت را نميپذيرد.