تعمیرات پیشگیرانه و دوره ای چیلرهای جذبی

تعمیرات پیشگیرانه چیست؟

سرویس نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (Predictive Maintenance: PM) مجموعه فعالیت­ ها و روش­ های منظم و دوره ­ای است که به منظور بررسی وضعیت موجود، به روز رسانی و حفظ تجهیزات در شرایط مطلوب انجام می ­شود، به نحوی که افزایش بهره وری و کاهش فرسایش تجهیزات و در نتیجه کاهش هزینه ­های سنگین خرید و تعمیرات قطعه برای مجموعه به حداقل برسد.

با اعمال تعميرات پيشگيرانه فرسودگی طبيعی و تغييرات عملياتی كه در اثر كاركرد به دستگاه تحميل می گردد با برنامه ­ای مشخص، معين و مدون تحت كنترل و نظارت قرار می گيرد. بنابراین دستگاه به صورت متناوب و براساس قواعد تعريف شده، بازرسی و تنظيم می گردد تا به صورت مستمر از به وجود آمدن خرابی و نقص در مدت كاركرد دستگاه جلوگيری به عمل ‌آمده و فرسودگی دستگاه به حداقل ممكن كاهش‌ يابد. اين نوع برنامه‌ ريزی و مديريت تعميرات، شامل «بازرسی تعميرات» به صورت ماهانه و «بازديد كلی» به صورت متناوب، می ­باشد.

اين نوع سيستم، كارايی و راندمان دستگاه را افزايش داده ‌و از بروز مشكلات جدی جلوگيری به عمل می‌ آورد. اثرات بلند مدت آن در نهايت به صرفه جويی اقتصادی منجر خواهد شد. شكل 1 تفاوت دو روش تعميرات پيشگيرانه و اصلاحی را بررسی نموده است. علاوه بر آن، اين سيستم باعث صرفه جويی در مصرف انرژی نيز می ­گردد. برای مصرف كنندگانی كه سيستم جذبی را به دليل كاهش مصرف انرژی انتخاب می نمايند این موضوع می‌ تواند جذاب باشد چرا که تاثيرات چشمگيری در کاهش مصرف انرژی مشاهده خواهند کرد.

شکل1: مقایسه هزینه نگه­داری تعمیرات اصلاحی و پیشگیرانه

 

نگه­داری و اقدامات پیشگیرانه ­ی مناسب چیلرهای جذبی یکی از بهترین راه کارها برای جلوگیری از خرابی، خوردگی و از کار افتادن چیلرها و متحمل شدن هزینه­ های میلیونی به مشتریان می ­باشد. قدرت عملياتی ماشين­ ها و دستگاه ­ها به مرور زمان تقليل می ­يابد؛ مديريت صحيح تعميرات و نگهداری و اعمال تعميرات پيشگيرانه مانند ترمزی برای كاهش سرعت اين فرسودگی طبيعی می­ باشد.

  • هدف از اجرای PM را می توان به موارد ذیل خلاصه نمود:

سهل انگاری در نگهداری دستگاه طبيعتا در عملكرد آن تاثير منفی گذاشته و عمر مفيد آن را كاهش می دهد؛ به طوری كه در صورت بروز مشكلات جدی، امكان دارد عمر مفيد دستگاه به نصف كاهش يابد!

مزايای اين روش به شرح زير می باشد:

1- افزایش عمر مفید
2- افزایش ضریب اطمینان
3- افزایش کارایی و راندمان
4- کاهش تعمیرات اتفاقی و قابل پیش­بینی بودن بودجه تعمیرات
5- کنترل توقفات و جلوگیری از خرابی ­های جدی به دلیل بروز اشکالات جزیی
6- کنترل  و مدیریت  موجودی قطعات یدکی در انبار، ایجاد نظم و استاندارد کردن امور مربوطه
7- کاهش هزینه­ های تعمیرات تکراری و در نتیجه استفاده بهتر از قطعات یدکی
8- افزایش کیفیت راهبری و جلوگیری از اتلاف وقت

9 – اجتناب از فراموشی  برخی از تعمیرات در زمان توقف
10- زمان ­سنجی و روش­ سنجی فعالیت­ های تعمیری و در نتیجه بالا بردن بهره ­وری

تعميرات اساسی

ساختار چيلرهای جذبی به صورت بسته[1] می­ باشد، بدين صورت كه در حالت عادی دسترسی به قطعات داخلی آن ميسر نيست؛ لذا علاوه بر تعميرات دوره ­ای ساليانه، هر 5 سال يك بار می­ بايست عملیات تعمیرات اساسی صورت گیرد. در طی این فرآیند باید وكيوم دستگاه شكسته و محلول آن تخليه شود. كليه قطعات داخلی چيلر از جمله ياتاقان پمپ ­ها، سوییچ ­های حدی و ديافراگم شيرها نیز می‌ بایست بررسی گردند.

طول عمر خدماتی دستگاه رابطه ی تنگاتنگی با انجام تعميرات دوره ­ای ماهيانه، ‌ساليانه و همچنين اجرای تعميرات اساسی كه چندين سال يك بار انجام  میپذيرد، دارد. منحنی ارائه شده در شکل 2، رفتار اقتصادی چيلر و اثر اجرای تعميرات اساسی را در طول عمر كاركرد آن نشان می­ دهد. در صورت اجرای به موقع تعميرات اساسی از سوراخ شدن لوله ­ها جلوگيری به عمل آمده، پمپ­ های محلول و مبرد به طور ناگهانی از حركت باز نمی ­ايستند، ميزان وكيوم دستگاه تثبيت گشته و از عدم نشت هوا به داخل دستگاه اطمينان حاصل می­ گردد. بنابراین خورندگی سطوح داخلی دستگاه به حداقل ممكن كاهش یافته و عملکرد مطمئن و مستمر دستگاه تضمین می‌شود.

[1] Hermetic

شکل2: نمودار زمان­ های بازرسی ­های متداوم

 

عوامل ایجاد خوردگی در چیلرها چیست؟

1- وجود هوا و اکسیژن

خوردگی می‌ تواند خیلی زود و پس از راه اندازی چیلر شروع شود. بنابراین بایستی یک بازدارنده[2] مناسب به محلول اولیه اضافه گردد تا از بروز خوردگی جلوگیری نماید.

در خرابی چیلرها عامل اصلی هوا و اکسیژن می­ باشد. خوردگی که معمولا در چیلرهای جذبی اتفاق می­ افتد از نوع گالوانیک می ­باشد به این صورت که فلز با از دست دادن الکترون تبدیل به کاتیون می ­شود. این کاتیون­ ها بسیار فعال در حضور اکسیژن با آهن نامحلول وارد واکنش شده و باعث زنگ زدن آهن و ایجاد اکسید آهن سیاه می­ شوند. از سمت دیگر هم الکترون ­های آزاد ایجاد شده در حضور آب و اکسیژن، تولید یون هیدروکسید منفی می ­کنند و باعث افزایش قلیائیت محلول می­ شوند.

باتوجه به این که، قطعات آهنی در PH پایین مورد حمله قرار می­ گیرند و قطعات مسی در محلول با PH بالا دچار خوردگی می­ شوند؛ بنابراین یک بالانس دقیق برای تنظیم قلیائیت محلول به منظور حفظ هر دو فلز مورد نیاز است؛ که حتما می ­بایست توسط متخصصین چیلرهای جذبی صورت بگیرد. عامل دیگری که در خوردگی تیوب­ های چیلرهای جذبی تاثیر می­ گذارد نفوذ هوا و اکسیژن به چیلر در اثر نشتی می­ باشد. نشت هوا نه تنها باعث کاهش راندمان می ­شود بلکه باعث گرفتگی اوریفیس ­ها، نازل ­های اسپری مبرد، لوله ­های اواپراتور و مبدل حرارتی نیز می­ شوند و آسیب­ های زیادی را در پی دارند. شکل 3 تصویری از رسوب­ های ایجاد شده در تیوب ­های چیلرهای جذبی را نشان می ­دهد.

[2] Inhibitor

شکل3: رسوب ایجاد شده در چیلر

 

2-وجود رسوب در تیوب­ ها

وجود رسوب ­ها در تیوب­ های ابزربر و کندانسور با گذشت زمان هم از کارایی و بازده چیلرها می‌ کاهد و هم به مرور زمان باعث ایجاد خوردگی و سوراخ شدن تیوب­ ها می­ گردد.

3- وجود یون کلر در آب تغذیه و یا آب در گردش و  برج خنک کننده

از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی خوردگی به خصوص برای تیوب ­هایی که از جنس مس و یا حتی فولاد ضد زنگ می ­باشند، وجود یون کلر در آب در گردش برج خنک کننده است. یون کلراید یکی از عوامل اصلی و مهم در خورندگی و سوراخ شدن تیوب­ ها می­ باشد.

4- مناسب نبودن محلول­ های شارژ شده

دلیل دیگری که  سبب خوردگی چیلر جذبی می­ شود مناسب نبودن محلول­ های شارژ شده می ­باشد. برای تولید برودت در چیلر نیاز به آب مقطر و لیتیوم برماید می­ باشد، ولی افزودنی­ هایی شامل لیتیوم مولیبدات، لیتیوم کرومات، اسید هیدروبرمیک و لیتیوم هیدروکساید نیز باید به محلول اضافه شود. هر یک از این ترکیبات که برای جلوگیری از خوردگی به چیلرهای جذبی اضافه می‌ شوند، هم می‌ توانند برای چیلر جذبی مفید بوده و هم مضر باشند. پایین بودن قلیائیت را می ­توان با لیتیوم هیدروکساید و بالا بودن آن را با اسید هیدروبرمیک جبران نمود. بنابراین، برای اضافه نمودن این مواد به چیلر باید دانش فنی مناسبی درباره آن‌ ها داشته باشیم چرا که این مواد در عین مفید بودن، امکان آسیب رساندن به چیلر جذبی را نیز دارا هستند. بنابراین می‌ توان به راحتی فهمید که برای بهره‌ بردن از عملکرد مناسب چیلرهای جذبی و داشتن آسایش لازم است تا نگه­داری پیشگیرانه (PM) به درستی اجرا گردد. بهترین راه نگه‌ داری چیلرهای جذبی استفاده از دستور العمل­ های علمی و اصولی پیشگیرانه می ­باشد. تصاویر شکل 4 نمونه­ هایی از خوردگی ایجاد شده در تیوب­ های ابزریر و کندانسور چیلر را نشان می­ دهد.

  

شکل4: نمونه ­ای از رسوب­ ها و خوردگی ­های ایجاد شده در داخل چیلر

اقدامات زیر جهت انجام تعمیرات پیشگیرانه و دوره ­ای توسط مهندسین متخصص شرکت کار و اندیشه پیشنهاد می­ گردد:

اقدامات پیشگیرانه

  • تنظیم دوره ­ای محلول چیلر و ماده ضد خوردگی

  • اطمینان از وکیوم بودن دستگاه (در غیاب بازدارنده، خوردگی باعث تولید گاز هیدروژن می­ گردد، این گاز در صورت پرچ (تخلیه) نشدن از چیلر، باعث کاهش راندمان چیلر می‌ گردد.)

  • نمونه ­گيری از محلول ليتيوم برمايد و آزمايش شيميايی آن به منظور تنظيم قليايت و ماده ضدخوردگی

  • بازرسی متناوب در حين كاركرد دستگاه و يا در زمان خاموش بودن آن در زمستان و حصول اطمینان از عدم نفوذ هوا به داخل چیلر

  • آزمايش و تست عملكرد دستگاه

  • راه اندازی دستگاه در ابتدای هر فصل گرمايشی و سرمايشی و کنترل لوازم ایمنی دستگاه   

  • انجام تعميرات مكانيكی و الكتريكی دستگاه در اسرع وقت     

  • بازرسی تاسيسات جانبی مربوط به چيلر و ارائه راه كارهای مناسب جهت بهينه نمودن آن‌ ها

  • بازدید سالانه رسوب در ابزربر و کندانسور چیلر و انجام اسید شویی در صورت نیاز.

تعمیرات دوره ­ای

تعویض دوره ­ای دیافراگم شیر تانک پرج (به علت باز و بسته نمودن مکرر این شیر و مستهلک شدن دیافراگم لاستیکی آن)

انجام تست گاز ازت (نیتروژن) جهت اطمینان از سالم بودن تیوب­ ها و عدم وجود نشتی

تعویض تیوب­ های کندانسور، ابزربر و اواپراتور (در صورت آسیب دیدگی، خوردگی و یا سوراخ شدن)

نمونه ­گیری از محلول لیتیوم برماید به صورت سالانه (و یا پس از هر 4000 ساعت کار چیلر) جهت آنالیز شیمیایی و تصحیح مواد ضدخوردگی

نصب شیر سه یا دو راهه در فصل زمستان و یا پاییز( به منظور کنترل جریان جهت جلوگیری از کاهش بیش از حد دمای برج خنک کننده)

تعویض فیلتر برج خنک کننده (پس از بازدید و در صورت نیاز) و حصول اطمینان از عدم نفوذ ذرات فلزی و قطعات رسوب بداخل تیوب­ ها

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.