جزییات برگزاری دوره طراحی و اجرای سیستم VRF

دوره طراحی و اجرای سیستم VRF به مدت 18 ساعت و در سه روز از تاریخ نهم تا یازدهم مرداد ماه 97 در مجتمع فنی صدرا با همکاری شرکت کار و اندیشه برگزار گردید. در ادامه گزارشی از این دوره آموزشی ارایه خواهد شد...

دوره طراحی و اجرای سیستم VRF به مدت 18 ساعت و در سه روز از تاریخ نهم تا یازدهم مرداد ماه در مجتمع فنی صدرا با همکاری شرکت کار و اندیشه برگزار گردید. در این دوره که با استقبال مناسب علاقه مندان همراه شد، مطالب زیر ارائه شده و مورد بحث قرار گرفتند:

روز اول:

در ابتدا مقدمه‌ای بر وضعیت انرژی در ایران و جهان ارائه شده و سپس به لزوم استفاده از تجهیزات مدرن و پربازده مانند VRF در صنعت تهویه مطبوع پرداخته شد. در ادامه علاوه بر تشریح ویژگی‌ها و کاربردهای سیستم VRF، قطعات اصلی این سیستم و چگونگی کارکرد آن‌ها به طور کامل مورد بررسی قرار گرفتند. در انتها معیارهای طراحی سیستم VRF شامل چگونگی انتخاب یونیت‌های داخلی، یونیت‌های خارجی، انتخاب محل نصب و مسیرهای لوله‌کشی تشریح شده و چگونگی انجام طراحی با استفاده از نرم افزارهای تجاری هم آموزش داده شد.

روز دوم:

در روز دوم ابتدا ضمن مرور نکات مهم طراحی و استفاده از نرم افزار تجاری، تجهیزات مورد نیاز برای نصب و چگونگی کار با آن‌ها به طور کامل تشریح شدند. در ادامه اصول نصب سیستم‌های VRF به صورت مورد به مورد و به تفصیل بحث شدند تا حضار ضمن آشنایی با نصب و اجرای سیستم VRF با چگونگی نظارت بر اجرای آن و ایرادات محتمل هم آشنا شوند.

روز سوم:

سرویس نگهداری و تعمیرات هم از مباحثی بودند که در روز آخر مورد بحث قرار گرفته و تشریح شدند. اقدامات مهم و حیاتی در زمینه سرویس نگهداری و تعمیرات که می‌توانند بر بازدهی، جلوگیری از بروز خطا و افزایش عمر مفید دستگاه مهم باشند، ارائه شدند. در انتها برای تثبیت آموزش‌ها و آشنایی بیش‌تر حضار با این سیستم، بازدید مفصلی از یک پروژه واقعی با چند نوع یونیت داخلی و یونیت‌های خارجی ماژول شده انجام شد. در محل پروژه ضمن دوره مباحث آموزش داده شده، نصب یونیت‌های داخلی، یونیت‌های خارجی، لوله‌کشی و سایر مباحث به طور عملی بررسی شدند. جلسه پرسش و پاسخ و مرور آموخته‌ها هم به عنوان حسن ختام دوره در محل پروژه انجام گردید.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.