جزییات برگزاری دوره طراحی و اجرای سیستم VRF

دوره طراحی و اجرای سیستم VRF به مدت 18 ساعت و در سه روز از تاریخ نهم تا یازدهم مرداد ماه در مجتمع فنی صدرا با همکاری شرکت کار و اندیشه برگزار گردید. در این دوره که با استقبال مناسب علاقه مندان همراه شد، مطالب زیر ارائه شده و مورد بحث قرار گرفتند:

روز اول:

در ابتدا مقدمه‌ ای بر وضعیت انرژی در ایران و جهان ارائه شده و سپس به لزوم استفاده از تجهیزات مدرن و پر بازده مانند VRF در صنعت تهویه مطبوع پرداخته شد. در ادامه علاوه بر تشریح ویژگی‌ ها و کاربردهای سیستم VRF، قطعات اصلی این سیستم و چگونگی کارکرد آن‌ ها به طور کامل مورد بررسی قرار گرفتند. در انتها معیارهای طراحی سیستم VRF شامل چگونگی انتخاب یونیت‌ های داخلی، یونیت‌ های خارجی، انتخاب محل نصب و مسیرهای لوله‌ کشی تشریح شده و چگونگی انجام طراحی با استفاده از نرم افزارهای تجاری هم آموزش داده شد.

روز دوم:

در روز دوم ابتدا ضمن مرور نکات مهم طراحی و استفاده از نرم افزار تجاری، تجهیزات مورد نیاز برای نصب و چگونگی کار با آن‌ ها به طور کامل تشریح شدند. در ادامه اصول نصب سیستم‌ های VRF به صورت مورد به مورد و به تفصیل بحث شدند تا حضار ضمن آشنایی با نصب و اجرای سیستم VRF با چگونگی نظارت بر اجرای آن و ایرادات محتمل هم آشنا شوند.

روز سوم:

سرویس نگهداری و تعمیرات هم از مباحثی بودند که در روز آخر مورد بحث قرار گرفته و تشریح شدند. اقدامات مهم و حیاتی در زمینه سرویس نگهداری و تعمیرات که می‌ توانند بر بازدهی، جلوگیری از بروز خطا و افزایش عمر مفید دستگاه مهم باشند، ارائه شدند. در انتها برای تثبیت آموزش‌ ها و آشنایی بیش‌ تر حضار با این سیستم، بازدید مفصلی از یک پروژه واقعی با چند نوع یونیت داخلی و یونیت‌ های خارجی ماژول شده انجام شد. در محل پروژه ضمن دوره مباحث آموزش داده شده، نصب یونیت‌ های داخلی، یونیت‌ های خارجی، لوله‌ کشی و سایر مباحث به طور عملی بررسی شدند. جلسه پرسش و پاسخ و مرور آموخته‌ ها هم به عنوان حسن ختام دوره در محل پروژه انجام گردید.

وب سایت بوش

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.