نحوه ی نام گذاری شـرکت های بـزرگ دنیــا

در واقع گوگل نام يک عدد است، عددی شامل يک، يک و 100 صفر جلوی آن! اين عدد به عنوان حداکثر توانايی مرور يک موتور جستجوگر شناخته می شود. بزرگی اين عدد خارج از تصور است و در واقع هدف گوگل رسيدن به اين تعداد جستجو توسط موتور جستجوی خود است.

اپل به معنای سيب، ميوه محبوب موسس اين شرکت استيو جابز (Steve Jobs) است. او بايد برای شرکت خود يک نام تجاری انتخاب می کرد، به همين خاطر او نام سيب را برای شرکتش انتخاب نمود. البته قبل از انتخاب اين نام، از همکاران در مورد انتخاب نام بهتری برای اين شرکت کمک خواست؛ ولی مثل اين که فقط نام اپل برازنده اين شرکت بزرگ است.

سال 1945 موسسان اين شرکت نام Tokyo Tsushin Kogyo را انتخاب کرده بودند؛ اما آن ها بعد از مدتی تصميم گرفتند يک نام ساده تر انتخاب کنند. اولين چيزی که به ذهن می رسيد مخفف نام قبلی يعنی TTK بود، ولی نامی مشابه برای يک شرکت راه آهن  (TTK) انتخاب شده بود.
آن ها می خواستند در نام جديد نشانی از نام قديمی هم باشد. اين بار نام Totsuko را انتخاب کردند؛ ولی بعد از گذشت مدتی که اين شرکت تبديل به يک شرکت چند مليتی شد، اين نام از محبوبيت خوبی برخوردار نبود زيرا تلفظ آن برای خارجی زبان ها مشکل بود.
حالا ديگر نوبت يک نام بين المللی و با مفهوم بود، سونی از ترکيب دو واژه به وجود آمد؛ يکی کلمه لاتين Sonus به معنی صدا و ديگری Sonny کلمه ای که در دهه 1950 در آمريکا برای خطاب آقايان رشيد به کار می رفت.
ياهو در لغت به معنای انسانی با ظاهر نامناسب و اخلاق زننده است. موسسان اين شرکت اين نام را انتخاب کردند؛ چون خود را ياهو می دانستند!
آقای پير اميديار (Pierre Omidyar) موسس ايرانی اين شرکت می گويد اين نام را انتخاب کرده چون به نظر او بسيار جذاب است.
البته نام اوليه اين وب سايت خريد و فروش Echo Bay بوده است، ولی هنگام ثبت نام نشانی اينترنتی EchoBay.com، قبلا توسط يک شرکت طلا سازی انتخاب شده بود و او نزديک ترين نام يعنی eBay را انتخاب کرده است.
اين نام توسط بيل گيتس انتخاب شده است. هدف اين شرکت ارائه ی نرم افزار برای ميکروکامپيوترها بود، به همين دليل نام مايکروسافت برای اين شرکت که تلفيقی از MICROcomputer و SOFTware است انتخاب شد.
بنيان گذار اين شرکت آقای مارک اوينگ يک کلاه قرمز از پدربزرگش هديه گرفته بود. او اين کلاه را گم کرد و سپس در نسخه بتای ((لينوکس ردهت)) از مردم درخواست کرد هر کس از کلاه قرمز او خبر دارد به او خبر دهد! و اين طور شد که اين لينوکس ردهت نام گرفت!
شايد فکر کنيد که علامت پيکان زير عبارت آمازون چيز خاصی نيست؛ ولي اين همان چيزی است که اين ارم را برجسته می کند. اين فلش نشان دهنده اين است که در آمازون هر چيزی از a تا z پيدا می شود. همچنين لبخند رضايت مشتری پس از خريد و استفاده از خدمات آمازون را نيز نشان می دهد.
Bob Noyce و Gordon Moore در ابتدا قصد داشتند اسم شرکت خود را Moore Noyce بگذارند؛ ولی اين نام قبلا توسط يک هتل زنجيره ای انتخاب شده بود.
بنابراين آن ها نام اينتل را که بر گرفته از INTegrated Electronics (الکترونيک تجميعی) است انتخاب کردند.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.