همایش نام و نشان ماندگار

شام گاه سه شنبه ٢٦ خردادماه 1394، مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما میزبان اجلاس سراسری نام و نشان ماندگار با حضور شخصیت های سیاسی و علمی بود. در این همایش بین المللی که به منظور انتخاب برترین نام و نشان های تجاری کشور که توسط مرکز مطالعات برند ایران برگزار شده بود، از برترین برندهای داخلی و خارجی فعال در کشور تجلیل شد. 
در ابتدای مراسم دکتر کریم زارع رئیس مجمع متخصصین ایران به عنوان ریاست جشنواره و ایمان مصدری معاون مجمع متخصصین به عنوان دبیر کمیته علمی جشنواره با توجه به رویکرد علمی و پژوهشی و تکیه بر فنون نوین علم بازاریابی و تبلیغات برای ارزیابی جایگاه شرکت‌ ها و بنگاه های اقتصادی فعال در بازار ایران و ایجاد فضایی برای رقابت سالم بنگاه ها با راه بردها و اهداف تعریف شده، به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین مشاور ارشد آیت اله هاشمی رفسنجانی، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده فراکسیون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مجلس شورای اسلامی و نماینده انجمن مدیران صنایع نیز حضور داشتند.
در طی همایش ضمن معرفی برخی موسسات و شرکت‌ های فعال در بازار ایران، اعم از داخلی و خارجی، که ماهیت تولیدی، صنعتی، بازرگانی، توزیعی، سرمایه‌ گذاری و خدماتی داشتند، صد برند برتر ایرانی، ۵ برند برتر خارجی، برترین برندهای ملی ایران، برترین نام های تجاری پیشتاز در بازار ایران و نام و نشان‌ های تجاری با قدمت حدود ۵۰ ساله نیز معرفی شدند. ترویج فرهنگ مشتری مداری و مدیریت، ارتباط موثر با مشتریان به منظور ارتقاء سطح فروش، تاکید بر لزوم توجه به مدیریت نام و نشان تجاری به عنوان عاملی استراتژیک برای ارتقاء و ماندگاری سازمان ها جهت افزایش مزیت رقابتی، تاکید بر نقش آموزش، تحقیق و دانش محوری در ارتقای جایگاه رقابتی نام و نشان تجاری در بازار، تاکید بر ارزش یابی و ارزش گذاری مالی نام تجاری به عنوان یک دارایی نامشهود، ایجاد و ارتقای فرهنگ هوشمندی نسبت به نام و نشان تجاری و شناسایی، معرفی و تجلیل از شرکت‌ های برتر در حوزه مدیریت نام و نشان تجاری از دیگر اهداف مهم این همایش بود. 
در خلال برگزاری همایش، هر یک از شرکت های برتر ضمن تشریح برنامه ها و اهداف خود، بر لزوم رعایت اصل بی طرفی در ارزیابی دست آوردهای بنگاه های شرکت کننده، رعایت اصل رازداری و امانت داری حرفه ای در حفظ اسرار و اصول محرمانه بنگاه ها، پرهیز از رویکردهای سیاسی در اعطای جوایز به برگزیدگان به منظور اعتبار بخشی به برگزیدگان جشنواره و به کار بردن روش های علمی برای ارزیابی و جلوگیری از اعمال نفوذ در داوری ها تاکید داشته و آن را جزو منشور اخلاقی این همایش برشمردند. 

 

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.