چهارمین نمایشگاه ایران فارما

چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما در فاصله روزهای دوشنبه دوم تا چهارشنبه چهارم مهر ماه در محل مصلی بزرگ تهران برگزار شد. در این نمایشگاه 500 شرکت‌ کننده شامل 360 شرکت ایرانی و 140 شرکت خارجی از 24 کشور حضور داشتند که دست آوردهای خود در زمینه‌ های مواد اولیه دارویی، صنایع بسته‌ بندی، داروهای گیاهی، دستگاه‌ ها و تجهیزات داروسازی و مکمل‌ های غذایی را ارئه داده بودند. شرکت کار و اندیشه برای سومین بار در این نمایشگاه حضور یافت تا به معرفی کمپانی‌ های همکار ایتالیایی خود یعنی  Stilmas ، Olsa ، Fedegari  و Brevetti Angela  به فعالان صنایع دارویی داخل کشور بپردازد.

درحالی که صنعت دارو در کشور از یک‌ سو به دلیل مشکلات متعدد داخلی، روزهای دشواری را می‌ گذراند و از سوی دیگر محدودیت‌ های حاصل از تلاطم‌ های سیاسی، به شدت بر فعالیت‌ های تولیدی و شرایط اقتصادی تاثیر منفی نهاده است، برگزار کنندگان این نمایشگاه بسیار امیدوار بودند تا برگزاری این نمایشگاه، شرایطی را فراهم آورد که دست‌ اندرکاران این صنعت بتوانند با دست آوردهای حاصل از این گردهمایی، راه سخت پیش روی را حتی الامکان با موفقیتی ولو  نسبی پشت سر گذرانند. این که آیا چنین هدفی محقق شده است یا خیر، پاسخ صریح برگزارکنندگان را می‌ طلبد اما آن چه ما در این زمینه می توانیم بگوییم آن است که بازار صنایع دارویی در داخل کشور، بازار بسیار بزرگ و با ظرفیت‌ های قابل‌ توجه است که در صورت انتخاب رویکردی درست و با ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و پایبندی عینی و عملی به استانداردهای روز صنایع دارویی، داروسازی ایران این امکان را خواهد یافت که به جای تحمل زیان و آسیب فراوان، به ویژه در اثر رقابت‌ های گاها مضر برای فروش محصولات دارویی تولیدی مشابه که مازاد بر نیاز کشور است، در بازار داخلی، با نگاهی به بیرون از مرزهای ایران بازار کشورهای دیگر را هدف قرار دهد و از این طریق هم موجب رونق کسب و کار در این شاخه از صنعت گردد و هم جایگاه ایران را در میان تولیدکنندگان محصولات دارویی بالا برد. در صورت تحقق چنین شرایطی است که بسیاری از نگرانی‌ هایی که هم اکنون فکر و ذهن فعالان این شاخه از صنعت را به خود مشغول ساخته، رفع خواهد شد. با توجه به اوضاع و احوال اقتصادی کشور و تاثیری که این شرایط بر روند اجرایی طرح ها و پروژه های دارویی گذارده است، ما هم انتظارات خود را متناسبا پایین آورده و متوقع نبودیم که با سیل مشتریان و دست اندرکاران پروژه های دارویی مواجه شویم.

با این حال و در این شرایط خاص و دشوار، تعداد بازدیدکنندگان از غرفه کار و اندیشه و متقاضیانی که درخواست‌ های خود برای دستگاه‌ ها و تجهیزات مورد نیاز خود را با ما مطرح کردند و یا برای نهایی کردن پروژه‌ های در دست مذاکره به غرفه کار و اندیشه آمدند، به طور نسبی قابل قبول بوده و ما از همه عزیزانی که در این فرصت سه‌ روزه به ما افتخار دادند تا ولو برای لحظات کوتاهی در خدمتشان بوده و درمورد فعالیت های کاری‌ صحبت داشته باشیم، صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم.

 

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.