چیلرهای اسکرال ماژولار، بهترین انتخاب

چیلرهای اسکرال ماژولار، بهترین انتخاب

امروزه بسیاری از سیستم­ های تهویه مطبوع در فرآیند فشرده سازی گاز در سیکل تبرید از کمپرسورهای اسکرال بهره می­ برند. این کمپرسورها از دو قطعه‌ ی حلزونی شکل که یکی ثابت و دیگری متحرک است، تشکیل شده ­اند. ساختار ساده و تعداد قطعات کم به‌ کار گرفته شده در آن، عمر بالای این کمپرسورها را تضمین می ­نماید.کمپرسورهای اسکرال معمولا در ظرفیت­ های کم و یا متوسط مورد استفاده قرار می ­گیرند و در صورت نیاز به ظرفیت بالاتر از آن­ ها به صورت ماژولار استفاده می­ شوند. به چیلر دارای این نوع کمپرسور، چیلر اسکرال گفته می ­شوند.

                                                                     

 

چیلر­های ماژولار اسکرال دارای مزایای منحصر به فردی می ­باشد که برخی از آن ­ها به شرح ذیل می باشد:

 • ضریب اطمینان بالا: به‌ دلیل تعداد بالای‌ مدارهای سرمایش در چیلرهای ماژولار اسکرال، در‌ صورت از کار افتادن یکی از مدارها بخش‌ کم­ تری از بار برودتی کل از‌ دست خواهد رفت. به‌ عنوان مثال یک دستگاه چیلر‌ 120 تن اسکرال ماژولار دارای 12 مدار سرمایشی می ­باشد که این موضوع نشان­ دهنده ضریب اطمینان بالا در صورت استفاده از این سیستم است.

 • کنترل دقیق ظرفیت: در یک چیلر 120 تن اسکرال کنترل ظرفیت 0% تا 100% ‌در 12 گام انجام می­ گردد که این موضوع سبب کنترل دقیق ظرفیت، کاهش مصرف انرژی در بارهای جزئی و افزایشIPLV می ­گردد.

 • سهولت در تعمیر و نگهداری: بازکردن و تعمیرات کمپرسورهای اسکرال به‌ دلیل ابعاد کوچک و وزن کم، بسیار ساده بوده و به‌راحتی توسط یک شخص و بدون استفاده از تجهیزات اضافی قابل انجام می ­باشد.

 • صدای کم کمپرسور : به‌ طور کلی این کمپرسورها دارای سطح صدای بسیار کم، کارکرد آرام و بدون لرزش هستند.

 • انعطاف در نصب: در صورت محدودیت در فضای نصب، چیلرهای اسکرال انتخابی مناسب است چرا‌ که این چیلرها قابلیت نصب به‌ صورت موازی و یا به صورت “L” متناسب با شرایط محل نصب را دارند.

 •                                   

نمونه­ هایی از چیدمان چیلرهای اسکرال

حمل و نقل و نصب ساده: به‌دلیل ماژولار بودن چیلرهای اسکرال و در‌نتیجه ابعاد و وزن کم هر ماژول، حمل و نقل دستگاه ها به سهولت امکان­ پذیر خواهد بود.

 • پایین بودن نرخ خرابی و نگهداری ساده: کمپرسور اسکرال به‌ دلیل تعداد قطعات متحرک کم، مقاومت در مقابل برگشت مایع به کمپرسور به‌ دلیل عدم وجود valve plate ، روش متراکم کردن گاز و همچنین گشت آور استارت پایین، دارای نرخ خرابی پایینی بوده و نگهداری آن­ ها در مقایسه با سایر کمپرسورها ساده ­تر می باشد.

 • پایین ­تر بودن هزینه‌ ی اولیه: به‌ طور‌ کلی قیمت کمپرسورهای اسکرال به مراتب پایین­ تر از سایر کمپرسورها می ­باشد لذا در صورت بروز مشکلی که منجر به تعویض کمپرسور گردد، هزینه‌ ی تهیه‌ ی این کمپرسورها بسیار پایین ­تر خواهد بود.

 • عمر مفید بالا و استهلاک کم­:

 • الف- قابلیت استفاده از تعداد محدود چیلر اسکرال در اوایل و اواخر فصل گرما و یا زمان­ های با نیاز برودتی کم­ تر، سبب عمر مفید بالا و مصرف پایین انرژی می­ گردد.

 ب- کنترل شرایط عملکردی کمپرسورهای اسکرال و عملکرد چرخشی آن ها توسط دستگاه سبب می­ شود تا میزان کارکرد کمپرسورها با هم برابر بوده و عمر مفید دستگاه افزایش پیدا کند. 

 • امکان طراحی سیستم به‌ صورت مستقل: درصورت استفاده از چیلرهای اسکرال با ظرفیت پایین امکان استقلال هر واحد مسکونی از طریق اختصاص یک دستگاه چیلر فراهم خواهد شد. 

 • انعطاف در ظرفیت: امکان افزایش ماژول ­های سیستم و افزایش ظرفیت چیلر اسکرال در‌ صورت افزایش ظرفیت برودتی مورد نیاز به‌دلایل مختلف اعم از افزایش مساحت زیر بنا، بازسازی‌ و غیره وجود دارد.

 • امکان خرید و راه­ اندازی سیستم تهویه مطبوع به‌ صورت فاز به فاز و متناسب با پیشرفت پروژه: در پروژه‌ هایی که به‌ دلیل محدودیت­ های مالی و یا سایر دلایل، امکان تکمیل و راه ­اندازی سیستم تهویه مطبوع به‌ صورت هم‌ زمان وجود نداشته و یا مستلزم تاخیر در‌ بهره­ برداری از قسمت­ های تکمیل شده‌ ی پروژه به‌ دلیل آماده نبودن سایر قسمت­ ها می­ باشد، می­ توان با در‌نظر گرفتن چیلر­های اسکرال و جداسازی چیلرهای هر قسمت، بخش ­های آماده را سریع ­تر راه ­اندازی نموده و مورد بهره­ برداری قرار داد.

 • وب سایت بوش
Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.