چیلرهای اسکرال ماژولار، بهترین انتخاب

امروزه بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع در فرآیند فشرده سازی گاز در سیکل تبرید از کمپرسورهای اسکرال بهره می برند. این کمپرسورها از دو قطعه‌ی حلزونی شکل که یکی ثابت و دیگری متحرک است، تشکیل شده اند. کمپرسورهای اسکرال معمولا در ظرفیت های کم و یا متوسط مورد استفاده قرار می گیرند.

  چیلرهای اسکرال ماژولار، بهترین انتخاب

امروزه بسیاری از سیستم­ های تهویه مطبوع در فرآیند فشرده سازی گاز در سیکل تبرید از کمپرسورهای اسکرال بهره می­برند. این کمپرسورها از دو قطعه‌ی حلزونی شکل که یکی ثابت و دیگری متحرک است، تشکیل شده­اند. ساختار ساده و تعداد قطعات کم به‌کار گرفته شده در آن، عمر بالای این کمپرسورها را تضمین می­نماید.کمپرسورهای اسکرال معمولا در ظرفیت­ های کم و یا متوسط مورد استفاده قرار می­گیرند و در صورت نیاز به ظرفیت بالاتر از آن­ ها به صورت ماژولار استفاده می­شوند. به چیلر دارای این نوع کمپرسور، چیلر اسکرال گفته می­شوند.

                                                                     

 

چیلر­های ماژولار اسکرال دارای مزایای منحصربه فردی می­باشد که برخی از آن ­ها به شرح ذیل می باشد:

 • ضریب اطمینان بالا: به‌دلیل تعداد بالای‌ مدارهای سرمایش در چیلرهای ماژولار اسکرال، در‌ صورت از کار افتادن یکی از مدارها بخش‌ کم­ تری از بار برودتی کل از‌ دست خواهد رفت. به‌عنوان مثال یک دستگاه چیلر‌120 تن اسکرال ماژولار دارای 12 مدار سرمایشی می­باشد که این موضوع نشان­دهنده ضریب اطمینان بالا در صورت استفاده از این سیستم است.

 • کنترل دقیق ظرفیت: در یک چیلر 120 تن اسکرال کنترل ظرفیت 0% تا 100% ‌در 12 گام انجام می­گردد که این موضوع سبب کنترل دقیق ظرفیت، کاهش مصرف انرژی در بارهای جزئی و افزایشIPLV می ­گردد.

 • سهولت در تعمیر و نگهداری: بازکردن و تعمیرات کمپرسورهای اسکرال به‌دلیل ابعاد کوچک و وزن کم، بسیار ساده بوده و به‌راحتی توسط یک شخص و بدون استفاده از تجهیزات اضافی قابل انجام می ­باشد.

 • صدای کم کمپرسور : به‌طور کلی این کمپرسورها دارای سطح صدای بسیار کم، کارکرد آرام و بدون لرزش هستند.

 • انعطاف در نصب: در صورت محدودیت در فضای نصب، چیلرهای اسکرال انتخابی مناسب است چرا‌که این چیلرها قابلیت نصب به‌صورت موازی و یا به صورت “L” متناسب با شرایط محل نصب را دارند.

 

 

نمونه­ هایی از چیدمان چیلرهای اسکرال

حمل و نقل و نصب ساده: به‌دلیل ماژولار بودن چیلرهای اسکرال و در‌نتیجه ابعاد و وزن کم هر ماژول، حمل و نقل دستگاه ها به سهولت امکان­ پذیر خواهد بود.

 • پایین بودن نرخ خرابی و نگهداری ساده: کمپرسور اسکرال به‌دلیل تعداد قطعات متحرک کم، مقاومت در مقابل برگشت مایع به کمپرسور به‌دلیل عدم وجود valve plate ، روش متراکم کردن گاز و همچنین گشت آور استارت پایین، دارای نرخ خرابی پایینی بوده و نگهداری آن­ ها در مقایسه با سایر کمپرسورها ساده ­تر می باشد.

 • پایین ­تر بودن هزینه‌ی اولیه: به‌طور‌ کلی قیمت کمپرسورهای اسکرال به مراتب پایین­ تر از سایر کمپرسورها می ­باشد لذا در صورت بروز مشکلی که منجر به تعویض کمپرسور گردد، هزینه‌ی تهیه‌ی این کمپرسورها بسیار پایین ­تر خواهد بود.

 • عمر مفید بالا و استهلاک کم­:

 • الف- قابلیت استفاده از تعداد محدود چیلر اسکرال در اوایل و اواخر فصل گرما و یا زمان­ های با نیاز برودتی کم­تر، سبب عمر مفید بالا و مصرف پایین انرژی می­ گردد.

 ب- کنترل شرایط عملکردی کمپرسورهای اسکرال و عملکرد چرخشی آن ها توسط دستگاه سبب می­شود تا میزان کارکرد کمپرسورها با هم برابر بوده و عمر مفید دستگاه افزایش پیدا کند. 

 • امکان طراحی سیستم به‌صورت مستقل: درصورت استفاده از چیلرهای اسکرال با ظرفیت پایین امکان استقلال هر واحد مسکونی از طریق اختصاص یک دستگاه چیلر فراهم خواهد شد. 

 • انعطاف در ظرفیت: امکان افزایش ماژول ­های سیستم و افزایش ظرفیت چیلر اسکرال در‌ صورت افزایش ظرفیت برودتی مورد نیاز به‌دلایل مختلف اعم از افزایش مساحت زیر بنا، بازسازی‌ و غیره وجود دارد.

 • امکان خرید و راه­ اندازی سیستم تهویه مطبوع به‌صورت فاز به فاز و متناسب با پیشرفت پروژه: در پروژه‌هایی که به‌دلیل محدودیت­ های مالی و یا سایر دلایل، امکان تکمیل و راه ­اندازی سیستم تهویه مطبوع به‌صورت هم‌زمان وجود نداشته و یا مستلزم تاخیر در‌ بهره­ برداری از قسمت­ های تکمیل شده‌ی پروژه به‌دلیل آماده نبودن سایر قسمت­ها می­ باشد، می­توان با در‌نظر گرفتن چیلر­های اسکرال و جداسازی چیلرهای هر قسمت، بخش ­های آماده را سریع­تر راه ­اندازی نموده و مورد بهره­ برداری قرار داد.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.