خانواده ای برای حمایت

کانون هموفيلي ايران همايشي را به مناسب روز جهاني هموفيلي در روزهاي 27 و 28 ارديبهشت ماه در مركز همايش هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت در تهران برگزار کردند که هر ساله براي اين روز و به منظور همسان سازي تلاش هاي بي وفقه انجمن هايي كه به حمايت از مبتلايان به اين بيماري خاص مي پردازند شعاري در نظر گرفته مي‌شود.

در سال 2015 فدراسيون جهاني هموفيلي با طرح شعار «خانواده اي براي حمايت» Building a family of support تلاش نموده است تا ضمن معرفي انواع خانواده هايي که بيماران هموفيلي عضوي از آنها محسوب مي گردند، از کليه انجمن هاي هموفيلي در سراسر جهان نيز دعوت نمايد تا با توجه به تعريفي همه جانبه از خانواده، نسبت به تشکيل خانواده هايي که بيماران مي توانند عضوي از آنها باشند، اقدام نموده و بدينوسيله از ظرفيت اين خانواده‌ها براي بهبود شرايط زندگي بيماران هموفيلي بهره برداري لازم به عمل آيد.

بر اين اساس، طرح پوستر امسال اين فدراسيون طرح درختي است که در آن به ارثي بودن بيماري اشاره غيرمستقيم گرديده و اهميت شجره در انواع اختلالات انعقادي خانواده، در شاخه هاي آن به صورت نمادين به تصوير کشيده شده است.

در اين همايش بسياري از اساتيد، پرستاران و ساير مسئولين مرتبط و مطرح کشور از 53 مرکز دانشگاهي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از جمله آقاي دکتر ديناروند حضور داشتند و سخنراني‌هاي ويژه‌اي در رابطه با مبحث اصلي اين گردهمايي که عبارت بود از دستاوردها، چالش ها و افق هاي پيش روي درمان در بيماران هموفيلي، توسط برخي از آنان انجام شد.

در پايان برنامه با برپايي جشن مخصوص بيماران و خانواده هاي ايشان به صورت نمادين از پزشکان و پرستاران مدعو خواسته شد تا با روپوش‌هاي سفيدي که از طرف شرکت کارو انديشه تهيه شده و منقش به آرم بکستر و کانون هموفيلي بودندحضور به هم رسانند.

از آنجايي که شركت كار و انديشه به نمايندگي از كمپاني بكستر همواره در صدد است تا گام هاي مثبتي در جهت ارتقا دانش پزشکي کشور و حمايت از بيماران بردارد، از تمامي پزشکان، پرستاران و مسئولين دفاتر كانون هموفيلي استان ها دعوت به عمل آورد تا با حضور در غرفه کمپاني بکستر و انجام مباحث لازم در رابطه با داروهاي فايبا و فاكتور هشت اين كمپاني كه از داروهاي اساسي در درمان هموفيلي مي باشند در مسابقه اي که براي مدعوين حاضر در غرفه در نظر گرفته شده نيز شرکت نمايند. در پايان همايش به قيد قرعه به 5 نفر جوايزي اهدا گرديد.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.