درخشش نمایش هم هوایی در جشنواره تئاتر فجر

شام گاه روز یکشنبه 12 بهمن، سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با معرفی برگزیدگانش در تالار وحدت به کار خود خاتمه داد و برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره جوایز خود را دریافت کردند.

در میان برگزیدگان مسابقه بین‌ الملل تئاتر فجر، نمایش «هم هوایی» توانست با کسب سه جایزه چهره برتر این بخش باشد. هیئت داوران متشکل از مسعود رایگان، دکتر محمود عزیزی، ‌دکتر مجید سرسنگی، جیمز ساترلند و اینگرید دی کتلار، در بخش بازیگری زن، جوایز برتر را به الهام کردا و ستاره اسکندری، دو بازیگر نمایش «هم هوایی» اهدا کردند. همچنین در بخش نمایش نامه نویسی نیز، مهین صدری برای نگارش «هم هوایی» از ایران، موفق به دریافت جایزه نخست شد.

نمایش «هم هوایی» به نویسندگی مهین صدری و کارگردانی افسانه ماهیان که برای اولین بار در فروردین و اردیبهشت 93 در سالن حافظ تهران و دومین بار در دی ماه در موسسه اکو اجرا شد، از جمله نمایش هایی بود که با مشارکت شرکت «کار و اندیشه» روی صحنه رفت. در این نمایش 100 دقیقه ای، ستاره اسکندری، الهام کردا و سارا بهرامی به ایفای نقش می پرداختند.

هم هوایی ، داستان زندگی سه زن متفاوت را روایت می کند که یکی از آن ها مربوط می شود به همسر شهید دوران که مهین صدری، نویسنده این نمایش، با کسب اجازه از زهرا مشتاق، نویسنده کتاب زندگی نامه شهید دوران، گوشه ای از زندگی «مهناز دلیرروی فرد»(همسر شهید عباس دوران) را به زیور طبع آراسته است.

از دیگر عوامل نمایش «هم هوایی» می توان به افراد زیر اشاره کرد:

گروه کارگردانی: هومن خدادوست، محمدرضا انتظامی، پریسا گودرزی
طراح صحنه ولباس: منوچهر شجاع
طراح پوستر و بروشور: امیر اسمی
دست یاران طراح صحنه: هادی بادپا، سعید زارع
آهنگ ساز: محمدرضا جدیدی
مدیر تولید: محمدرضا حسین زاده
عکاس: رضا قاضیانی

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.