درمان های جایگزین در نارسایی مزمن کلیه

سمينار يك روزه درمان های جايگزين در نارسايی مزمن كليه زير نظر دانشگاه علوم پزشكی شيراز و مركز تحقيقات كليوی در تاريخ 24 ارديبهشت ماه 94 در سالن همايش هتل پرسپوليس شيراز برگزار شد.

برگزاری سمينار در سطح شيراز، بوشهر و بندر عباس و شهرستان‌ های توابع اطلاع رسانی شده بود. دويست نفر از پزشكان محترم نفرولوژيست و داخلی و رزيدنت های نفرولوژی و كارشناسان امور بيماری های خاص و پرستاران در سمينار شركت كرده بودند. سمينار دارای امتياز مدون باز آموزی برای پزشكان و پرستاران بود.

گروهی از اساتيد در اين سمينار سخنرانی كردند. سخنرانی با حضور جناب آقای دكتر حدادی ریيس اداره بيماران خاص شيراز در مورد اهميت مراقبت بيماران شروع شد و با اساتيدی مانند خانم دكتر پاك فطرت پيرامون نارسايی كليه و تشخيص و درمان، آقای دكتر ثاقب پيرامون همودياليز و انديكاسيون ها و عوارض آن، آقای دكتر مرواريدی پيرامون فيزيولوژی و آناتومی پرده صفاق، آقای دكتر نجفی پيرامون انديكاسيون و كاتتراسيون دياليز صفاقی، آقای دكتر روزبه پيرامون تجويز انواع دياليز صفاقی APD و CAPD ادامه پيدا كرد.

بعد از سخنرانی اين اساتيد از ميهمانان پذيرايی شد و مجددا با سخنان خانم دكتر اتابك پيرامون عوارض عفونی دياليز صفاقی شروع شد و با مطالب خانم يكه پور در مورد مراقبت پرستاری در دياليز صفاقی و صحبت‌ های آقايان دكتر مرواريدی در ارتباط با راه‌ اندازی بخش دياليز صفاقی و دكتر عزت‌ زادگان در زمينه مقايسه همودياليز و دياليز صفاقی ادامه پيدا كرد.

در انتها دو بيمار دياليز صفاقی در مورد تجربه ها و مزايای اين روش و استقلال و افزايش كيفيت زندگی شان و مزايای دياليز صفاقی برای عمل پيوند صحبت كردند. طی سمينار بروشورها و كتاب و كتاب های مربوطه در اختيار شركت‌ كنندگان قرار گرفت و در پايان به تمامی سوالات ميهمانان توسط اساتيد سخنران پاسخ داده شد. 

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.