درمان های جایگزین در نارسایی مزمن کلیه

سمينار يك روزه درمان های جايگزين در نارسايی مزمن كليه زير نظر دانشگاه علوم پزشكی شيراز و مركز تحقيقات كليوی در تاريخ 24 ارديبهشت ماه 94 در سالن همايش هتل پرسپوليس شيراز برگزار شد.
برگزاری سمينار در سطح شيراز، بوشهر و بندر عباس و شهرستان‌های توابع اطلاع رسانی شده بود. دويست نفر از پزشكان محترم نفرولوژيست و داخلی و رزيدنت های نفرولوژی و كارشناسان امور بيماری های خاص و پرستاران در سمينار شركت كرده بودند. سمينار دارای امتياز مدون بازآموزی برای پزشكان و پرستاران بود.
گروهی از اساتيد در اين سمينار سخنرانی كردند. سخنرانی با حضور جناب آقای دكتر حدادی رئيس اداره بيماران خاص شيراز در مورد اهميت مراقبت بيماران شروع شد و با اساتيدی مانند خانم دكتر پاك فطرت پيرامون نارسايی كليه و تشخيص و درمان، آقای دكتر ثاقب پيرامون همودياليز و انديكاسيون ها و عوارض آن، آقاي دكتر مرواريدی پيرامون فيزيولوژی و آناتومی پرده صفاق، آقای دكتر نجفی پيرامون انديكاسيون و كاتتراسيون دياليز صفاقی، آقای دكتر روزبه پيرامون تجويز انواع دياليز صفاقی APD و CAPD ادامه پيدا كرد.
بعد از سخن رانی اين اساتيد از ميهمانان پذيرايی شد و مجددا با سخنان خانم دكتر اتابك پيرامون عوارض عفونی دياليز صفاقی شروع شد و با مطالب خانم يكه پور در مورد مراقبت پرستاری در دياليز صفاقی و صحبت‌های آقايان دكتر مرواريدی در ارتباط با راه‌اندازی بخش دياليز صفاقی و دكتر عزت‌زادگان در زمينه مقايسه همودياليز و دياليز صفاقی ادامه پيدا كرد.
در انتها دو بيمار دياليز صفاقی در مورد تجربه ها و مزايای اين روش و استقلال و افزايش كيفيت زندگی شان و مزايای دياليز صفاقی برای عمل پيوند صحبت كردند. طي سمينار بروشورها و كتاب و كتاب های مربوطه در اختيار شركت‌كنندگان قرار گرفت و در پايان به تمامی سؤالات ميهمانان توسط اساتيد سخنران پاسخ داده شد. 
Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.