درمانهای جایگزین در نارسایی مزمن کلیه

سمينار يك روزه درمان هاي جايگزين در نارسايي مزمن كليه زير نظر دانشگاه علوم پزشكي شيراز و مركز تحقيقات كليوي در تاريخ 24 ارديبهشت ماه 94 در سالن همايش هتل پرسپوليس شيراز برگزار شد.

 

برگزاري سمينار در سطح شيراز، بوشهر و بندر عباس و شهرستان‌هاي توابع اطلاع رساني شده بود. دويست نفر از پزشكان محترم نفرولوژيست و داخلي و رزيدنت هاي نفرولوژي و كارشناسان امور بيماري هاي خاص و پرستاران در سمينار شركت كرده بودند. سمينار داراي امتياز مدون بازآموزي براي پزشكان و پرستاران بود.

 

گروهي از اساتيد در اين سمينار سخنراني كردند. سخنراني با حضور جناب آقاي دكتر حدادي رئيس اداره بيماران خاص شيراز در مورد اهميت مراقبت بيماران شروع شد و با اساتيدي مانند خانم دكتر پاك فطرت پيرامون نارسايي كليه و تشخيص و درمان، آقاي دكتر ثاقب پيرامون همودياليز و انديكاسيون ها و عوارض آن، آقاي دكتر مرواريدي پيرامون فيزيولوژي و آناتومي پرده صفاق، آقاي دكتر نجفي پيرامون انديكاسيون و كاتتراسيون دياليز صفاقي، آقاي دكتر روزبه پيرامون تجويز انواع دياليز صفاقي APD و CAPD ادامه پيدا كرد.

 

بعد از سخنراني اين اساتيد از ميهمانان پذيرايي شد و مجدداً با سخنان خانم دكتر اتابك پيرامون عوارض عفوني دياليز صفاقي شروع شد و با مطالب خانم يكه پور در مورد مراقبت پرستاري در دياليز صفاقي و صحبت‌هاي آقايان دكتر مرواريدي در ارتباط با راه‌اندازي بخش دياليزصفاقي و دكتر عزت‌زادگان در زمينه مقايسه همودياليز و دياليزصفاقي ادامه پيدا كرد.

 

در انتها دو بيمار دياليز صفاقي در مورد تجربه ها و مزاياي اين روش و استقلال و افزايش كيفيت زندگيشان و مزاياي دياليز صفاقي براي عمل پيوند صحبت كردند. طي سمينار بروشورها و كتاب و كتابچه هاي مربوطه در اختيار شركت‌كنندگان قرار گرفت ودر پايان به تمامي سؤالات ميهمانان توسط اساتيد سخنران پاسخ داده شد. در خاتمه مراسم حضار به صرف ناهار دعوت شدند.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.