شادمانه های 25 سالگی محک

جشن ٢٥ سالگی محك با اجرای هنرمندانه گروه کامکارها و با حضور محمدعلى كشاورز، حسام‌ الدين سراج و رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و بسيارى از هنرمندان و نیکوکاران پنج‌شنبه ٦ خرداد در تالار وحدت برگزار شد.
در این مراسم که با استقبال بی‌ نظیر نیکوکاران و علاقه‌ مندان به موسیقی رو به رو شد، حضار پس از ورود به سالن، نشان ٢٥ سالگی محك را دريافت می كردند. نيكوكاران نشان‌ ها را روی سينه خود قرار می دادند و برای ابراز عشقشان به كودكان مبتلا به سرطان، با سازه‌ اى كه آدمك‌ هاى نماد محك بود عكس می گرفتند و در شبكه‌ هاى اجتماعى خود به اشتراك می گذاشتند. گروه كامكارها نيز بين جمعيت حاضر شدند و لحظاتى پر از عشق را در كنار نماد محك به يادگار ثبت كردند.

هنردوستان می‌ دانستند كه کلیه عواید حاصل از این کنسرت به کودکان مبتلا به سرطان تعلق می‌ گیرد و همین موضوع زمینه رضایت پیش از اجرا در اين شب پر از مهر را فراهم آورده بود.

تحقق آرزوهای بزرگ بانيان محك با همت‌ های بلند نيكوكاران

ژاله صادقیان، گوينده و همراه همیشگی کودکان مبتلا به سرطان، در ابتدای مراسم از آرزوهای بزرگ بانيان محك گفت که با همت‌ های بلند نيكوكاران رشد کرده تا محک را به جایگاه امروزی‌ اش برساند؛ چهارمین سازمان مردم‌ نهاد در بین ٢٩٩ سازمان در جهان. صادقیان از بذرهای امیدی گفت که در دل خانواده‌ های کودکان مبتلا به سرطان کاشته شد و از عشق‌ نیکوکارانی که مبارزه کردند با خرچنگی که بر جان فرزندان ایران زمین چنگ انداخته بود. صادقیان از نیکوکارانی گفت که گرد هم آمده بودند تا ٢٥ ساله شدن همراهی با کودکان مبتلا به سرطان را با نواى عاشقانه موسيقى جشن بگیرند.

ارسلان كامكار: حضور در برنامه سازمان خوش نامى چون محك؛ افتخارى براى گروه كامكارها
ارسلان کامکار، خواننده و نوازنده گروه کامکارها، پیش از اجرای شادمانه‌ ها گفت: «باعث افتخار گروه كامكارهاست كه در جشن ٢٥ سالگى سازمان خوش نامى چون محك و برنامه‌ اى كه به نفع كودكان مبتلا به سرطان است حضور دارد.»
وی از ساير هنرمندان نيز دعوت كرد تا با حضور در برنامه‌های خيرخواهانه به مراكز مردم‌ نهاد كمك كنند.

هدیه کودکان محک به کامکارها با دستان فرزند بهبود يافته محك

در پايان اجرا، هوشنگ كامكار سرپرست گروه توسط ژاله صادقيان به روی سن دعوت شد تا در كنار ساير اعضاى گروه كامكارها و و در میان دست و شادی حضار، هديه منحصر به فردى را دريافت كنند. تابلويى كه کودکان حامى محک، از اعضاى گروه کامکارها کشیده بودند و با دستان «نيكو» فرزند بهبود يافته محك به نمايندگى از كامكارها به بيژن كامكار اهدا شد. بيژن كامكار تصوير خود را در تابلوى نقاشى اهدايى با شادى به حضار نشان داد و سپاس ويژه خود را تقديم كودك بهبود يافته محك كرد. قهرمان محک با حضور خود بر روی سن نشان داد که سرطان شکست‌ پذیر است و می‌ توان کاری کرد کارستان برای آنان که سخت‌ ترین کار دنیا را انجام می‌ دهند.

حضور پدرسالار 

محمدعلی كشاورز، پيشكسوت عرصه بازيگری ايران كه با وجود کسالت جسمانی در کنسرت جشن 25 سالگی محك حضور داشت در پاسخ به سوالی در خصوص مسئوليت اجتماعی هنرمندان گفت: «هنرمندان چه در عرصه سينما و تئاتر، و چه در عرصه موسيقی، نقاشی و ادبيات بايد بدانند كه مردم نيكو و خوب ايران لياقت بهترين‌ ها را دارند. همه ما چه لر، چه كرد، چه فارس، چه ترك برای سرزمين هنر پرور ايران هستيم و بايد قدردان اين موهبت باشيم. ما بايد در خدمت سرزمين ايران و مردم خوب ايران باشيم. به همين خاطر حضور در مراسم‌ های خيريه جزو وظايف هنرمندان است.»
وی با اشاره به برگزاری كنسرت كامكارها برای جشن 25 سالگی محک و اهدای تمامی عواید به کودکان افزود: «بايد همه افراد با موسيقی آشنا باشند چرا كه موسيقی دردهای درون انسان را نمايش می دهد. انسان درد آشنا، مرهم درد هم هست.» 
استاد كشاورز در بخشی ديگر از صحبت‌ هايش به حمايت از كودكان مبتلا به سرطان اشاره كرد و گفت: «بايد برای كودكان مبتلا به سرطان از جان و مال مایه گذاشت و در همه زمینه‌ ها حمایت كرد. اين وظيفه همه انسان‌ هاست. من با اين كه 4 سال است كه پايم شكسته و به سختی حركت می كنم دلم می‌ خواست هرطور شده برای حمايت از كودكان محک به این جشن بیایم.» 
پدر سالار در پايان در پيامی به كودكان محك گفت: «به كودكان مبتلا به سرطان می گويم كه كوشش را رها نكنند و مطمئن باشند كه انسان اگر بخواهد پيروز می شود و آن ها هم می تواند سرطان را از خود دور كنند.»

این جا امید ادامه دارد

موسسه خیریه محک در ٢٥ سال فعالیت خود همواره باور دارد توسعه و ماندگاری هر سازمان مردم‌ نهادی در گرو شفافیت و پاسخ گویی و خدمات يك پارچه و صادقانه است. پشتیبانی از همت‌ های بلند یاوران و آرزوهای بزرگ گردانندگان دست آوردى بوده كه در محك به واسطه شناخت از نيازهاى كودكان مبتلا به سرطان و خانواده‌ هايشان و باور آرزوها تحقق يافته است. محک معتقد است که می‌ توان با برگزاری مراسم‌ های خیریه‌ ای چون کنسرت کامکارها زمینه فعالیت‌ مشترک دولت، بنگاه‌ های اقتصادی و سازمان‌ های مردم نهاد را فراهم کرد و مفتخر است که در این مراسم از همراهی وزارت ارشاد، خانه موسیقی، شركت كار و انديشه، پرشيا خودرو، سامانه 84200 و شركت فرهنگی- هنری ترانه شرقى بهره برده است. به امید آن که با همراهى نیکوکاران خداحافظی جهان با سرطان را جشن بگیریم.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.