مدارس کار و اندیشه

کم‌تر کسی است که با شروع مهر ماه و ابتدای فصل پاییز، یادی از مدرسه و دوران دانش‌آموزی‌اش نکند. دوران آموختن با گچ و تخته ‌سیاه و مداد و پاک‌کن و میز و نیمکت و تشویق و تنبیه.

دوران اجازه گرفتن، تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش، علم زندگی و هنر خوب زیستن است و هدف نهایی آموزش و پرورش نیز ساختن انسان خواهد بود. آینده کودکان بسته به تربیت آن‌هاست و مدرسه، همواره مهم‌ترین پایگاه تربیتی جامعه پس از خانواده است. به همین دلیل هم است که مدرسه مورد توجه خانواده‌ها و نهادهای تربیتی و تعلیمی یک جامعه قرار دارد. مراسم آغاز به کار سال تحصیلی 93-94 مدارس کارواندیشه همچون سال‌های گذشته با شور و شوق دانش‌آموزان و کادر معلمان و در فضایی با نشاط برگزار شد. در دبستان کار و اندیشه، حضور والدین دانش‌آموزان سال اول مقطع ابتدایی در کنار برنامه‌های مفرحی همچون اجرای سرود، اجرای نمایش، نقاشی کشیدن، نقاشی روی صورت، کتاب خوانی، پذیرایی، خوش‌آمد گویی مدیر و معرفی کادر آموزشی، حال و هوای دیگری به مدرسه داده بود. نکته‌ی جالبی که در این میان به چشم می‌آمد، ثبت تصاویر دانش‌آموزان توسط والدین آن‌ها با انواع وسایل ارتباطی مختلف بود.

تصاویری که هر کدام، سال‌ها بعد خاطرات فراوانی را برای دانش‌آموزان و والدینشان به یادگار خواهند گذاشت. در سال آغازین شروع به‌کار این مدرسه، تکنولوژی همچون امروز وسیع و قابل دسترس همگان نبود و تنها چند عکس به یادگار با یکی دو دوربین ثبت شده‌اند که یادآور روزهای خوب کودکی و آغاز آموختن هستند.

 

«کارواندیشه 1»

گفتنی ا‌ست کلنگ احداث «دبستان کار و اندیشه» در سال 1371 در شهرک نفت واقع در منطقه‌ی شمیرانات تهران به زمین زده شد تا سرانجام در سال 1374، در منطقه‌‌ای که تا آن زمان مدرسه‌ای در آن وجود نداشت، این واحد آموزشی به‌طور کامل ساخته و تحویل آموزش و پرورش شود. دبستانی با زیربنای 1000 مترمربع در دو نوبت دخترانه و پسرانه که تاکنون چندین نسل از دانش‌آموزان در آن تحصیل کرده‌اند.

 

 

 

 

«کارواندیشه 2»

افتتاح «مدرسه کار و اندیشه2»  واقع در شهرک ولیعصر(عج) در منطقه‌ی اُزگُل نیز در سال تحصیلی 88 - 89 آغاز شد تا قسمتی از نیازهای آموزشی مردم شمیرانات تهران برآورده شود. مراسم آغازین سال تحصیلی جدید در این مدرسه نیز با نشاط همه‌ی حاضران همراه بود و لبخندهای دانش‌آموزان و معلمان این مدرسه حاکی از یک شروع مؤثر و مفید داشت. در کنار اجرای مراسم‌هایی همانند قرائت قرآن، اجرای سرود و نمایش، معرفی کادر مدرسه و … به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی هشت سال جنگ تحمیلی نیز به همت دانش‌آموزان و در حضور یکی از سرداران ارتش و ریاست نیروی انتظامی منطقه‌ی شمیرانات برگزار شد.

مهمان ویژه‌ی این مراسم که زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآورد، شهردار محترم منطقه‌ی 5 تهران بود که سخن رانی کوتاهی نیز برای دانش‌آموزان ایراد کردند. هم ‌اکنون این مدرسه در نظام آموزشی جدید پذیرای دانش‌آموزان و معلمان در دوره اول شش ساله‌ی دوم آموزشی است. لازم به ذکر است که در حال حاضر رایزنی‌ها برای ساخت «کار و اندیشه3» آغاز شده و به زودی کلنگ احداث آن به زمین خواهد خورد.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.