مدارس کار و اندیشه

کم تر کسی است که با شروع مهرماه و ابتدای فصل پاييز، يادی از مدرسه و دوران دانش آموزی اش نکند. دوران آموختن با گچ و تخته‌سياه و مداد و پاک‌کن و ميز و نيمکت و تشويق و تنبيه.
دوران اجازه گرفتن، تعليم و تربيت، آموزش و پرورش. تربيت، علم زندگی و هنر خوب زيستن است وهدف های آموزش و پرورش نيز ساختن انسان خواهد بود. آينده کودکان بسته به تربيت آن‌هاست و مدرسه، همواره مهم ترين پايگاه تربيتی جامعه پس از خانواده است. به همين دليل هم است که مدرسه مورد توجه خانواده‌ها و نهادهای تربيتی و تعليمی يک جامعه قرار دارد.
مراسم آغاز به کار سال تحصيلي 93 – 94 مدارس کار و انديشه همچون سال‌های گذشته با شور و شوق دانش‌آموزان و کادر معلمان و در فضايی با نشاط برگزار شد. در دبستان کار و انديشه، حضور والدين دانش‌آموزان سال اول مقطع ابتدايی در کنار برنامه‌های مفرحی همچون اجرای سرود، اجرای نمايش، نقاشی کشيدن، نقاشی روی صورت، کتاب خوانی، پذيرايی، خوش‌آمد گويی مدير و معرفی کادر آموزشی، حال و هوای ديگری به مدرسه داده بود. نکته‌ی جالبی که در اين ميان به چشم می آمد، ثبت تصاوير دانش‌آموزان توسط والدين آن‌ها با انواع وسايل ارتباطی مختلف بود. تصاويری که هر کدام، سال‌ها بعد خاطرات فراوانی را برای دانش‌آموزان و والدينشان به يادگار خواهند گذاشت.
در سال آغازين شروع به‌کار اين مدرسه، تکنولوژی هم چون امروز وسيع و قابل دسترس همگان نبود و تنها چند عکس به يادگار با يکي – دو دوربين ثبت شده‌اند که يادآور روزهای خوب کودکی و آغاز آموختن هستند.

 

کاروانديشه 1
گفتنی ست کلنگ احداث «دبستان کار و انديشه» در سال 1371 در شهرک نفت واقع در منطقه‌ی شميرانات تهران به زمين زده شد تا سرانجام در سال 1374، در منطقه‌‌ای که تا آن زمان مدرسه‌ای در آن وجود نداشت، اين واحد آموزشی به‌طور کامل ساخته و تحويل آموزش و پرورش شود. دبستانی با زيربنای 1000 مترمربع در دو نوبت دخترانه و پسرانه که تاکنون چندين نسل از دانش‌آموزان در آن تحصيل کرده‌اند.
 
کاروانديشه 2
افتتاح «مدرسه کار و انديشه2» واقع در شهرک وليعصر(عج) در منطقه‌ی اُزگُل نيز در سال تحصيلی 88 – 89 آغاز شد تا قسمتی از نيازهای آموزشی مردم شميرانات تهران برآورده شود. مراسم آغازين سال تحصيلی جديد در اين مدرسه نيز با نشاط همه‌ی حاضران همراه بود و لبخندهای دانش‌آموزان و معلمان اين مدرسه حاکی از يک شروع موثر و مفيد داشت.
در کنار اجرای مراسم‌هايی همانند قرائت قرآن، اجراي سرود و نمايش، معرفی کادر مدرسه و… به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، گرامی داشت ياد و خاطره‌ي هشت سال جنگ تحميلي نيز به همت دانش‌آموزان و در حضور يکی از سرداران ارتش و رياست نيروی انتظامی منطقه‌ی شميرانات برگزار شد. مهمان ويژه‌ی اين مراسم که زنگ آغاز سال تحصيلي را به صدا درآورد، شهردار محترم منطقه‌ي 5 تهران بود که سخنراني کوتاهي نيز براي دانش‌آموزان ايراد کردند. هم‌اکنون اين مدرسه در نظام آموزشی جديد پذيراي دانش‌آموزان و معلمان در دوره اول شش ساله‌ي دوم آموزشی است.
لازم به ذکر است که در حال حاضر رايزنی ها براي ساخت «کاروانديشه 3» آغاز شده و به زودی کلنگ احداث آن به زمين خواهد خورد.
Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.