مدارس کار و اندیشه

کمتر کسي است که با شروع مهرماه و ابتداي فصل پاييز، يادي از مدرسه و دوران دانش آموزي‌اش نکند. دوران آموختن با گچ و تخته‌سياه و مداد و پاک‌کن و ميز و نيمکت و تشويق و تنبيه.

دوران اجازه گرفتن، تعليم و تربيت، آموزش و پرورش. تربيت، علم زندگي و هنر خوب زيستن است وهدفنهايي آموزش و پرورش نيز ساختن انسان خواهد بود. آينده کودکان بسته به تربيت آن‌هاست و مدرسه، همواره مهمترين پايگاه تربيتي جامعه پس از خانواده است. به همين دليل هم است که مدرسه مورد توجه خانواده‌ها و نهادهاي تربيتي و تعليمي يک جامعه قرار دارد.

مراسم آغاز به کار سال تحصيلي 93 – 94 مدارس کار و انديشه همچون سال‌هاي گذشته با شور و شوق دانش‌آموزان و کادر معلمان و در فضايي با نشاط برگزار شد. در دبستان کار و انديشه، حضور والدين دانش‌آموزان سال اول مقطع ابتدايي در کنار برنامه‌هاي مفرحي همچون اجراي سرود، اجراي نمايش، نقاشي کشيدن، نقاشي روي صورت، کتاب خواني، پذيرايي، خوش‌آمد گويي مدير و معرفي کادر آموزشي، حال و هواي ديگري به مدرسه داده بود. نکته‌ي جالبي که در اين ميان به چشم مي‌آمد، ثبت تصاوير دانش‌آموزان توسط والدين آن‌ها با انواع وسايل ارتباطي مختلف بود. تصاويري که هر کدام، سال‌ها بعد خاطرات فراواني را براي دانش‌آموزان و والدينشان به يادگار خواهند گذاشت.

در سال آغازين شروع به‌کار اين مدرسه، تکنولوژي همچون امروز وسيع و قابل دسترس همگان نبود و تنها چند عکس به يادگار با يکي – دو دوربين ثبت شده‌اند که يادآور روزهاي خوب کودکي و آغاز آموختن هستند.

کاروانديشه 1

گفتني‌ست کلنگ احداث «دبستان کار و انديشه» در سال 1371 در شهرک نفت واقع در منطقه‌ي شميرانات تهران به زمين زده شد تا سرانجام در سال 1374، در منطقه‌‌اي که تا آن زمان مدرسه‌اي در آن وجود نداشت، اين واحد آموزشي به‌طور کامل ساخته و تحويل آموزش و پرورش شود. دبستاني با زيربناي 1000 مترمربع در دو نوبت دخترانه و پسرانه که تاکنون چندين نسل از دانش‌آموزان در آن تحصيل کرده‌اند.

 

کاروانديشه 2

افتتاح «مدرسه کار و انديشه2» واقع در شهرک وليعصر(عج) در منطقه‌ي اُزگُل نيز در سال تحصيلي 88 – 89 آغاز شد تا قسمتي از نيازهاي آموزشي مردم شميرانات تهران برآورده شود. مراسم آغازين سال تحصيلي جديد در اين مدرسه نيز با نشاط همه‌ي حاضران همراه بود و لبخندهاي دانش‌آموزان و معلمان اين مدرسه حاکي از يک شروع موثر و مفيد داشت.

در کنار اجراي مراسم‌هايي همانند قرائت قرآن، اجراي سرود و نمايش، معرفي کادر مدرسه و… به مناسبت هفته‌ي دفاع مقدس، گراميداشت ياد و خاطره‌ي هشت سال جنگ تحميلي نيز به همت دانش‌آموزان و در حضور يکي از سرداران ارتش و رياست نيروي انتظامي منطقه‌ي شميرانات برگزار شد. مهمان ويژه‌ي اين مراسم که زنگ آغاز سال تحصيلي را به صدا درآورد، شهردار محترم منطقه‌ي 5 تهران بود که سخنراني کوتاهي نيز براي دانش‌آموزان ايراد کردند. هم‌اکنون اين مدرسه در نظام آموزشي جديد پذيراي دانش‌آموزان و معلمان در دوره اول شش ساله‌ي دوم آموزشي است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر رايزني‌ها براي ساخت «کاروانديشه 3» آغاز شده و به زودي کلنگ احداث آن به زمين خواهد خورد.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.