مدارس کار و اندیشه

کم تر کسی است که با شروع مهرماه و ابتدای فصل پاييز، يادی از مدرسه و دوران دانش آموزی اش نکند. دوران آموختن با گچ و تخته‌ سياه و مداد و پاک‌ کن و ميز و نيمکت و تشويق و تنبيه.

دوران اجازه گرفتن، تعليم و تربيت، آموزش و پرورش. تربيت، علم زندگی و هنر خوب زيستن است و هدف های آموزش و پرورش نيز ساختن انسان خواهد بود. آينده کودکان بسته به تربيت آن‌ هاست و مدرسه، همواره مهم ترين پايگاه تربيتی جامعه پس از خانواده است. به همين دليل هم است که مدرسه مورد توجه خانواده‌ ها و نهادهای تربيتی و تعليمی يک جامعه قرار دارد.

مراسم آغاز به کار سال تحصيلی 93 – 94 مدارس کار و انديشه همچون سال‌ های گذشته با شور و شوق دانش‌ آموزان و کادر معلمان و در فضايی با نشاط برگزار شد. در دبستان کار و انديشه، حضور والدين دانش‌ آموزان سال اول مقطع ابتدايی در کنار برنامه‌ های مفرحی همچون اجرای سرود، اجرای نمايش، نقاشی کشيدن، نقاشی روی صورت، کتاب خوانی، پذيرايی، خوش‌آمد گويی مدير و معرفی کادر آموزشی، حال و هوای ديگری به مدرسه داده بود. نکته‌ ی جالبی که در اين ميان به چشم می آمد، ثبت تصاوير دانش‌ آموزان توسط والدين آن‌ ها با انواع وسايل ارتباطی مختلف بود. تصاويری که هر کدام، سال‌ ها بعد خاطرات فراوانی را برای دانش‌ آموزان و والدين شان به يادگار خواهند گذاشت.

در سال آغازين شروع به‌ کار اين مدرسه، تکنولوژی هم چون امروز وسيع و قابل دسترس همگان نبود و تنها چند عکس به يادگار با يکی- دو دوربين ثبت شده‌ اند که يادآور روزهای خوب کودکی و آغاز آموختن هستند.

کاروانديشه 1

گفتنی ست کلنگ احداث «دبستان کار و انديشه» در سال 1371 در شهرک نفت واقع در منطقه‌ ی شميرانات تهران به زمين زده شد تا سرانجام در سال 1374، در منطقه‌‌ ای که تا آن زمان مدرسه‌ ای در آن وجود نداشت، اين واحد آموزشی به‌ طور کامل ساخته و تحويل آموزش و پرورش شود. دبستانی با زير بنای 1000 متر مربع در دو نوبت دخترانه و پسرانه که تاکنون چندين نسل از دانش‌ آموزان در آن تحصيل نموده اند. 

کاروانديشه 2

افتتاح «مدرسه کار و انديشه2» واقع در شهرک وليعصر (عج) در منطقه‌ ی اُزگُل نيز در سال تحصيلی 88 – 89 آغاز شد تا قسمتی از نيازهای آموزشی مردم شميرانات تهران برآورده شود. مراسم آغازين سال تحصيلی جديد در اين مدرسه نيز با نشاط همه‌ ی حاضران همراه بود و لبخند های دانش‌ آموزان و معلمان اين مدرسه حاکی از يک شروع موثر و مفيد داشت.

در کنار اجرای مراسم‌ هايی همانند قرائت قرآن، اجرای سرود و نمايش، معرفی کادر مدرسه و… به مناسبت هفته‌ ی دفاع مقدس، گرامی داشت ياد و خاطره‌ ی هشت سال جنگ تحميلی نيز به همت دانش‌ آموزان و در حضور يکی از سرداران ارتش و رياست نيروی انتظامی منطقه‌ ی شميرانات برگزار شد. مهمان ويژه‌ ی اين مراسم که زنگ آغاز سال تحصيلی را به صدا درآورد، شهردار محترم منطقه‌ ی 5 تهران بود که سخنرانی کوتاهی نيز برای دانش‌ آموزان ايراد کردند. هم‌ اکنون اين مدرسه در نظام آموزشی جديد پذيرای دانش‌ آموزان و معلمان در دوره اول شش ساله‌ ی دوم آموزشی است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر رايزنی ها برای ساخت «کاروانديشه 3» آغاز شده و به زودی کلنگ احداث آن به زمين خواهد خورد.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.