مسابقات پل ماکارونی

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نهمین دوره‌ی مسابقات ملی پل‌ های ماکارونی در روزهای شنبه و یکشنبه، 14 و 15 اردیبهشت ماه 1392 در دانشگاه صنعتی امیر کبیر در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی شامل مدارس راهنمایی،‌ دبیرستان و پیش دانشگاهی (حدود 120 تیم) و دانشگاه‌ ها در دو گرایش سازه سبک و سازه سنگین و کار گروهی (ویژه‌ ی بخش دانشجویی) سراسر کشور برگزار گردید. این رقابت‌ ها از سال 84 به‌‌ طور منظم هر ساله توسط انجمن علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه امیر کبیر با شرکت برترین تیم‌ ها از موسسات آموزشی سراسر کشور برگزار می‌ شود و شرکت‌ کنندگان مجاز هستند با استفاده از ماکارونی و چسب، سازه‌ هایی بسازند که بتواند نیرویی چندین برابر وزن خود را تحمل کنند. بعدها علاوه بر دو گرایش سازه‌ های سبک و سنگین، گرایش زیبایی پل نیز برگزار گردید.

اساسی‌ ترین هدف این مسابقات ترویج و آموزش کار گروهی به دانشجویان می‌ باشد. دانشجویان می‌ توانند در قالب تیم‌ هایی (حداکثر 4 نفر) در این مسابقات شرکت نمایند و کار گروهی را تجربه نمایند.

هدف دیگر این مسابقات آشنایی دانشجویان با سازه‌ های فضایی، تحلیل سازه‌ های پل، کار با نرم افزارهایی همچون SAP و … در این مسابقات دانشجویان با کاربرد دروسی مانند استاتیک، مقاومت مصالح و تحلیل سازه‌ ها آشنا شده و از اطلاعات تئوری خود در عمل استفاده می‌ نمایند.

آییـن‌ نامـه این مسابـقات هر سـال به‌گـونه‌ ای طراحـی می‌ گردد که با سال قبل متفاوت بوده و افراد شرکت کننده مجبور به ساخت سازه‌ های جدید شوند. مراسم اختتامیه‌ ی و اهدای جوایز این مسابقه 22 اردبیهشت ماه سال جاری در محل آمفی تئاتر دانشکده عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار و جوایز تقدیم برندگان گردید که شرکت کار‌ و اندیشه هر ساله حامی برگزاری این دوره از مسابقات می‌ باشد.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.