نخستین کنگره بین المللی سرطان کودکان در بیمارستان محک

نخستين کنگره بين المللي سرطان کودکان از 27 تا 29 ارديبهشت ماه در بيمارستان محک، با همکاري انجمن خون و سرطان ايران و انجمن خون و سرطان آلمان، همزمان با اولين سالگرد درگذشت پروفسور پروانه وثوق برگزار گرديد.

از فعاليت‌هاي اين بيمارستان ارائه به روزترين دانش، تجهيزات و خدمات تخصصي به کودکان مبتلا به سرطان با برگزاري همايش و نشست‌هاي علمي و دستيابي به کارآمدترين روش‌هاي درمان مطابق با استانداردهاي دنيا استکه پروفسور پروانه وثوق نقش ويژه‌اي در گسترش اين فعاليت ها داشته است. به همين دليل اين رويداد علمي بين المللي همزمان با سالگرد درگذشت و با ياد و نام ايشان پيوند خورده است.

محورهاي علمي اين کنگره شامل موضوعاتي از قبيل سرطان خون، پيوند سلولهاي بنيادي خون در سرطان هماتوپوئتيک کودکان، طب درد و تسکيني در سرطان‌هاي بدخيم کودکان بوده است.مخاطبين اين کنگرهپزشکان عمومي، متخصصان کودکان، داخلي، فوق تخصص هماتولوژي و انکولوژي کودکان، متخصص طب درد، بيهوشي و روان پزشکان و روانشناسان بودند.

همچنين 11 سخنران از کشورهاي آلمان، ايتاليا، فرانسه، هلند، آمريکا و استراليا در اين کنگره حضور داشتند.

گزارش غذا و دارو به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا): مهندس آراسب احمديان مديرعامل محک ضمن معرفي اين کنگره در نشست خبري اولين کنگره بين‌المللي انکولوژي کودکان، بيان کرد: برگزاري يک کنگره بين‌المللي با بالاترين سطح علمي در يک بيمارستان فوق تخصصي که از درون موسسه خيريه مردم نهاد، برخاسته و اداره مي‌شود اتفاق بزرگ و منحصر به فردي در حوزه بهداشت و درمان است.وي کنگره بين‌المللي آنکولوژي کودکان را يک رويداد علمي چند وجهي دانست که علاوه بر اينکه منشا تبادلات علمي در سطح بين‌المللي است، گراميداشت ياد و خاطره استادي فرزانه ‌است که عمر گرانقدرش را صرف مطالعه، تحقيق و درمان سرطان کودکان اين مرز و بوم کرده است.

در پايان کنگره ضيافت شام به ميزباني شرکت کار و انديشه و با حضور اساتيد، پزشکان، مدعوين خارجي، خيرين و هيئت امناي موسسه محک در محل رستوران گردان برج ميلاد برگزار گرديد تا قدرداني کوچکي باشد در قبال تلاش هاي شبانه روزي اين عزيزان که مي‌کوشند با گذشت و فداکاري بر لبان منتظر لبخندي بنشانند.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.