نخستین کنگره بین المللی سرطان کودکان در بیمارستان محک

نخستين کنگره بين المللی سرطان کودکان از 27 تا 29 ارديبهشت ماه در بيمارستان محک، با همکاری انجمن خون و سرطان ايران و انجمن خون و سرطان آلمان، هم زمان با اولين سالگرد درگذشت پروفسور پروانه وثوق برگزار گرديد.

از فعاليت‌ های اين بيمارستان ارائه به روز ترين دانش، تجهيزات و خدمات تخصصی به کودکان مبتلا به سرطان با برگزاری همايش و نشست‌ های علمی و دست يابی به کار آمد ترين روش‌ های درمان مطابق با استانداردهای دنيا استکه پروفسور پروانه وثوق نقش ويژه‌ ای در گسترش اين فعاليت ها داشته است. به همين دليل اين رويداد علمی بين المللی هم زمان با سالگرد درگذشت و با ياد و نام ايشان پيوند خورده است.

محورهای علمی اين کنگره شامل موضوعاتی از قبيل سرطان خون، پيوند سلول های بنيادی خون در سرطان هماتوپوئتيک کودکان، طب درد و تسکينی در سرطان‌ های بدخيم کودکان بوده است. مخاطبين اين کنگره ی پزشکان عمومی، متخصصان کودکان، داخلی، فوق تخصص هماتولوژی و انکولوژی کودکان، متخصص طب درد، بيهوشی و روان پزشکان و روان شناسان بودند.

همچنين 11 سخنران از کشورهای آلمان، ايتاليا، فرانسه، هلند، آمريکا و استراليا در اين کنگره حضور داشتند.

گزارش غذا و دارو به نقل از خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا): مهندس آراسب احمديان مديرعامل محک ضمن معرفی اين کنگره در نشست خبری اولين کنگره بين‌ المللی انکولوژی کودکان، بيان کرد: برگزاری يک کنگره بين‌ المللی با بالا ترين سطح علمی در يک بيمارستان فوق تخصصی که از درون موسسه خيريه مردم نهاد، برخاسته و اداره می شود اتفاق بزرگ و منحصر به فردی در حوزه بهداشت و درمان است. وی کنگره بين‌ المللی آنکولوژی کودکان را يک رويداد علمی چند وجهی دانست که علاوه بر اين که منشا تبادلات علمی در سطح بين‌ المللی است، گرامی داشت ياد و خاطره استادی فرزانه ‌است که عمر گران قدرش را صرف مطالعه، تحقيق و درمان سرطان کودکان اين مرز و بوم کرده است.

در پايان کنگره ضيافت شام به ميزبانی شرکت کار و انديشه و با حضور اساتيد، پزشکان، مدعوين خارجی، خيرين و هيئت امنای موسسه محک در محل رستوران گردان برج ميلاد برگزار گرديد تا قدردانی کوچکی باشد در قبال تلاش های شبانه روزی اين عزيزان که می کوشند با گذشت و فداکاری بر لبان منتظر لبخندی بنشانند.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.