نمایش هملت با حمایت کار و اندیشه به روی صحنه رفت

ديگر نمايشی که تحت چتر حمايتی شرکت «کار و انديشه» قرار گرفت، «هملت» به کارگردانی آرش دادگر و نوشته ای از شهرام احمد زاده (با برداشتی آزاد از نوشته شکسپير) بود که در سالن استاد سمندريان تماشاخانه ی ايران شهر اجرا شد.

هما روستا زنگ آغاز اجرای اين نمايش را در قالب آئين افتتاحيه نمايش، 30 ارديبهشت در تماشاخانه ايران شهر به صدا در آورد. هملت آرش دادگر، هر شب ساعت 20:30 به مدت 120 دقيقه با حضور امين طباطبايی، مهران امام بخش، خسرو شهراز، حسام منظور، شبنم فرشاد جو، بهروز کاظمی، عمار عاشوری، محمد رضا علی اکبری، وحيد راد، ساناز نجفی، سعيده آجرلی، اسمعيل صالحی، مهراب رستمی، امير رجبی و رسول مکوندی روی صحنه رفت. در خلاصه ی اين نمايش آمده است: «هر آن چه درباره نمايش هملت به شما گفته اند را فراموش کنيد. هملت را نمی توان توصيف کرد. هملت را بايد ديد.» هملت که کاری از گروه تئاتر کوانتوم است، کانديدای بازيگری مرد، بازيگری زن، کارگردانی، نويسندگی و طراحی صحنه در بخش بين الملل سی و دومين جشنواره بين المللی تئاتر فجر و همچنين برنده جايزه کارگردانی و طراحی صحنه در بخش بين الملل سی و دومين جشنواره بين المللی تئاتر فجر و برنده جايزه بزرگ از سی و دومين جشنواره بين المللی تئاتر فجر را در کارنامه اش دارد. آرش دادگر، کارگردان نمايش، در ياد داشتی پيرامون اثرش نوشته است: «خدای را سپاس که پس از چهار سال کارِ بی پايان بر روی نمايش نامه ی هملت و پنج ماه تمرين بی وقفه توانستيم به اجرايی درخور تماشاگر دست پيدا کنيم. اگرچه در اين راه سختی بسيار کشيديم اما غرض از به صحنه آوردن اين نمايش به چالش کشيدن تماشاگر است در داشته ها و نداشته هايش از بحث روابط انسانی تا دريافتی جديد از اکنونيت خود نسبت به جهان پيرامون و پديده های بی کران آن. گروه تئاتر کوانتوم با افتخار اعلام می کند ، هملت تئاتری است برای تماشاگر. پيشنهاد ما ديدن اين نمايش است نه توضيح دادن آن.»

نمايش برگزيده سی و دومين جشنواره بين المللی تئاتر فجر طی روزهای اول اجرا، با استقبال گسترده تماشاگران روبرو شد، به طوری که بليط های نمايش برای روزهای اول هفته کاملا به فروش رفت. اين نمايش ميزبان جمعی از هنرمندان سينما ، تئاتر و تلويزيون نيز بوده است. سيامک انصاری، اميرحسين لطيفی، اميرحسين رستمی، بهناز جعفری، شهرام کرمی، نيما بانکی، نويد محمدزاده و… از جمله هنرمندانی بوده اند که اين نمايش را ديده اند.

گروه کارگردانی

دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: مهراب رستمی

دستيار دوم کارگردان و مدير اجرايی: مرضيه برزی

مديرتوليد: احمد رشيدی

منشی صحنه: فائزه دائمی

مدير صحنه: علی ضيائی

عکاس: سيامک زمردی مطلق

مستند نگار: حامد مقدسی

طراحان

طراح صحنه: آرش دادگر

طراح لباس: الهام شعبانی

طراح گريم: سارا اسکندری

طراح پوستر و بروشور: نرگس صفری

ساخت و انتخاب موسيقی: اشکان فرامرزی ـ دل آرا مقدسيان

دوخت لباس: زهره سليمی پناه

مدير روابط عمومی و امور رسانه ای: زهرا شايان فر

مدير روابط بين الملل: کامليا غزلی

مترجم و مدير سايت گروه: سعيد قدوسی نژاد

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.