کنسرت ایران من

کنسرت ایران من تازه‌ ترین همکاری همایون شجریان، تهمورس و سهراب پور ناظری آذر ماه 96 در تالار وزارت کشور بر روی صحنه رفت.

همایون شجریان و برادران پور ناظری در این کنسرت منتخبی از آلبوم‌ های رگ خواب، نه فرشته‌ ام نه شیطان و آرایش غلیظ را در کنار تعدادی قطعه‌ جدید که تا پیش از آن شنیده نشده بود اجرا کردند. از جمله قطعات این برنامه می‌ توان به آهای خبردار، ابر می‌ بارد، کولی، چرا رفتی، خوب شد، دل به دل، حصار و آرایش غلیظ اشاره کرد.

در این کنسرت مهمانان سرشناسی حضور داشتند که از جمله‌ ی آنان می‌ توان به جعفر پناهی، بابک حمیدیان، حسین پاکدل و عاطفه رضوی، مهدی پاکدل، محمد اصفهانی، الهام پاوه نژاد، هومن سیدی، آیدین آغداشلو، شهرداد روحانی، مهناز افشار، حبیب رضایی و دیگران اشاره کرد.

آخرین فعالیت این گروه، اجرای کنسرت- نمایش «سی» در تابستان سال 96 در مجموعه‌ فرهنگی و هنری سعدآباد بود که طی سی شب، پذیرای 120 هزار نفر مخاطب شد. در بخش بعدی به کنسرت- نمایش «سی» می‌ پردازیم.

در کنسرت‌ ایران من همراه با آواز همایون شجریان، تهمورس پورناظری (تار و سه‌ تار) و سهراب پور ناظری (کمانچه و سه‌ تار) نواختند؛ آزاد میرزاپور با نواختن (بربت و سه‌ تار)، حسین رضایی‌ نیا و آیین مشکاتیان (ساز های کوبه‌ ای)، آرشاک زهاکیان (کلارینت و دودوک)، بهنام ابوالقاسم (پیانو)، ‌تینا جامه‌ گرمی و امین عطایی (ویولون یک)،‌ نیما زاهدی و آرمان گریگوریان (ویولون دو)، آرمن گاسپاریان و نیلوفر سهی (ویولا)، نگار نواراد، آتنا اشتیاقی و نارک گاسپاریان (ویولون‌سل)، واردان آراکلیان (گیتار- بیس)، هادی اسماعیلی (کنترباس) و شیده شکرابی با نواختن چنگ آن‌ ها را همراهی نمودند.

همایون شجریان در این باره نوشته است: «دوستان گرامی از یازدهم آذر ماه با کنسرت ایران من در خدمت شما عزیزان خواهیم بود و در کنار چند قطعه‌ ی تازه، آثاری چون: چرا رفتی، ابر می‌ بارد، آهای خبردار و … را تقدیم حضورتان خواهیم کرد.

بخشی از عواید این کنسرت در اختیار زلزله‌ زدگان غرب ایران قرار خواهد گرفت؛ کمپین ایران من نیز در همین راستا فعالیت‌ خواهد کرد؛ امید است ما نیز بتوانیم به اندازه‌ی قطره‌ ای از دریای همدلی بی‌ حد و مرز مردم ایران من دین خود را ادا نماییم.»

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.