کنسرت بارانه پشنگ کامکار

تک‌ نواز برجسته بعد از سال ‌ها با مخاطبانش دیدار کرد

پشنگ کامکار نوازنده‌‌ ی چیره‌‌ دست سنتور شام گاه پنجم خرداد ماه در تالار وحدت به صحنه رفت تا پس از سال‌ ها، بخش‌ هایی از آلبوم «بارانه» را که در آن فرم جدیدی در سنتور نوازی به وجود آورده است را برای مخاطبانش بنوازد.

او در ابتدای برنامه به مخاطبانش خیر مقدم گفت و درباره‌ ی این برنامه توضیح داد: پیشنهاد برگزاری این کنسرت را تهمورس پور ناظری مطرح کرد و معتقد بود مردم از آلبوم بارانه خاطرات زیادی دارند. خود من هم این آلبوم را دوست دارم؛ چون خاطرات کودکی‌ ام را در آن با سنتور نواختن و علاوه بر آن شیوه‌ ی جدیدی در سنتور نوازی شکل داد که تا پیش از آن وجود نداشت؛ اما پیش از اجرای این اثر، قطعاتی را بر اساس حال و هوای امشبم اجرا خواهم کرد.

پس از آن پشنگ کامکار بداهه نوازی سنتور در مقام افشاری کرد. بخش بعدی برنامه به اجرای بارانه اختصاص داشت و پس از نواختن مقدمه و درآمد، نوای آشنای قطعه ضربی بارون بارونه اجرا شد. اجرای قطعه‌ ی کُردی هروایه از دیگر بخش‌ های این برنامه بود. بارانه در ماهور اجرا شد. در ادامه‌ ی برنامه، پشنگ کامکار بار دیگر با مخاطبانش گفت‌ و گو کرد: «ممنونم که از تک نوازی من استقبال کردید زیرا تک نوازی در این سال‌ ها بسیار مظلوم واقع شده و مخاطب کمی دارد. امشب که می‌ بینم سالن تقریبا پر است خیلی خوشحالم و باور نمی‌ کردم که این‌ قدر مردم فرهیخته و هنر دوست وجود دارد.»‌

بخش بعدی برنامه به سه‌ نوازی در بیات اصفهان اختصاص داشت و نیریز کامکار نوازنده تار و سیاوش کامکار نوازنده سنتور به همراهی با پدر پرداختند.

در این برنامه که به تهیه‌کنندگی موسسه‌ ی فرهنگی- هنری بارانا انجام شد، خانواده‌ ی کامکارها -هوشنگ، بیژن، اردوان، صبا، هانا، نجمه تجدد و سودابه سالم حضور داشتند و همچنین هنرمندانی نظیر علی نصیریان، علی اکبر شکارچی، میلاد کیایی، هادی منتظری، صدیق تعریف، مهیار طریحی، علی‌اکبر شکارچی، پدرام درخشانی و سیامک آقایی حضور داشتند.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.