شب های خاطره انگیز شهرام ناظری به نفع بیماران جذامی مهاباد

شب های خاطره انگیز شهرام ناظری به نفع بیماران جذامی مهاباد

سال ها پیش فروغ فرخزاد زندگی جذامیان (سرای بابا باغی تبریز) را در یک جمله خلاصه کرد: خانه سیاه است.

مستند فروغ به شدت تکان دهنده و تراژیک بود. حضور جذامی ها در فیلم به عنوان طرد شدگان جامعه و به تصویر کشیدن روزگار آن ها از ویژگی های این مستند به شمار می رفت، تلاش فروغ برای نزدیک شدن به این بیماران و سهیم کردن خود در وحشت و انزوای آنان بود. نیم قرن از آن زمان گذشته، اکنون هدف از این کنسرت، توجه جامعه، دست اندرکاران و همه ی انسان دوستان به این قشر محروم و به سردی و زمستان زندگی آن ها می باشد.

کنسرت استاد شهرام ناظری، شوالیه ی آواز ایران، 24 و 25 دی ماه و 2 بهمن ماه با همراهی گروه مولوی در سالن همایش های برج میلاد تهران و در دکوری جدید و صحنه آرایی متفاوتی نسبت به اجراهای قبلی اش و در حالی برگزار شد که قسمتی از عواید این کنسرت به بیماران جذامی مهاباد اختصاص پیدا کرد. شب های خاطره انگیزی که استاد ناظری با اجرای تصنیف‌ های بیاد ماندنی اش، آن ها را در اذهان به یادگار باقی گذاشت. این اجرا با همراهی شرکت کار و اندیشه و با هدف تامین بخشی از نیاز های این بیماران برگزار شد.

اجرا با ” قطعه پرواز ” آغاز شد، پس از آن تصنیف آهسته که سر مستم از مولانا، قطعه ساز به همراه آواز، تصنیف لولیان، قطعه زمستان و در آخر هم  با اجرای موسیقی آثار کردی به حاضران شور و نشاط بخشید.

Device rotate

لطفاً برای تجربه کاربری بهتر دستگاه خود را ۹۰ درجه بچرخانید.