Menu

پر بیننده ترین اخبار

مشروح

با حمايت شرکت کار و انديشه نمايش دورهمي زنان شکسپير در سالن استاد سمندريان مجموعه ايرانشهر به روي صحنه رفت

01.jpg

1393/08/19 | کارواندیشه

" حمايت از محصولات فرهنگي و هنريايي همچون تئاترتبديل به يکي از اهداف ويژه شرکت «کار و انديشه» شده است. حمايتي که بيش از پيش هنردوستي و اهميت والاي آن را نزد دست اندرکاران «کار و انديشه» ميرساند. در اين شماره از خبرنامه نيز، به معرفي دو نمايش «دورهمي زنان شکسپير» و «آرسنيک و تور کهنه» که تحت حمايتهاي کار و انديشه بهروي صحنه رفتند ميپردازيم.
"
حمايت از محصولات فرهنگي و هنريايي همچون تئاترتبديل به يکي از اهداف ويژه شرکت «کار و انديشه» شده است. حمايتي که بيش از پيش هنردوستي و اهميت والاي آن را نزد دست اندرکاران «کار و انديشه» ميرساند. در اين شماره از خبرنامه نيز، به معرفي دو نمايش «دورهمي زنان شکسپير» و «آرسنيک و تور کهنه» که تحت حمايتهاي کار و انديشه بهروي صحنه رفتند ميپردازيم.
يک دورهمي زنانه!
نمايش «دورهمي زنان شکسپير»به نويسندگي و کارگرداني بهاره رهنما که از 13مرداد تا 17 شهريور 1393 در سالن استاد سمندريان مجموعه ايرانشهر به روي صحنه رفت، از جمله نمايشهايي بود که با حمايت شرکت کار و انديشه اجرا ميشد. اين نمايش هر شب ساعت 19 با حضور مهناز افشار، بهاره رهنما، نسيم ادبي، سحر دولتشاهي، کمند اميرسليماني و بهنوش بختياري ميزبان خيل عظيم مشتاقان عرصهي تئاتر ايران بود. علاوه بر استقبال دوستداران اين نمايش، هنرمندان پرشماري همانند همايون شجريان، ثريا حکمت و... نيز از تماشاي اين اثر نمايشي استقبال کردند. در شب اجراي ويژه هنرمندان نيز پري صابري، آهو خردمند، نويد محمدزاده، حسين پارسايي، هوتن شکيبا، فلورا سام، رضا درميشيان و... حضور داشتند که در پايان اجرا بهاره رهنما از آنها تشکر و قدرداني کرد.
علاوه بر پيمان قاسمخاني که مشاوره متن اين نمايش را بر عهده داشت، ساير عوامل به اين ترتيب بودند:
مدير توليد: اميررضا احمد زمردي
طراح لباس و کلاه: بهاره رهنما، اليزابت تجاربي
اجراي لباس و کلاه: مزون اليزا
طراح موسيقي: علي بوستان
طراح گريم: اميد گلزاده
نقاشان دکور: ستاره يزدانخواه، تارا ستوده، گلاره گيلک، آرش غفاري
طراح صحنه: محسن آوري، بهاره رهنما
اجراي صحنه: گالري هنري ژيوار
چيدمان: گروه هنري سون
وسايل تزييني: گالري ورچين خانه
دستيار کارگردان و برنامه ريز: مريم جلاليان
مدير اجرا: نيما محبي
مترجم متن مرجع: مريم منظمي
عکس و تصوير: بابک برزويه
روابط عمومي: آزاده مختاري
طراحان پوستر بروشور: سلمان اربابون، اشکان چگيني
تيزر: بهاره رهنما، شهرزاد دريازاده، محمد حمزه اي
مجريان گريم: مريک سليقه، فاطمه سادات شيرازي، عاطفه روزبه تهراني، کيميا پويان
مدير صحنه: سعيد غفاري
دستياران صحنه: علي مستعلي، محمدعلي شهرياردوست، احسان مرادخاني
دستيار لباس: سميرا راهي
تدارکات:رسپينال بام خانه
غلبهي چيرگي بر جنون
نمايش «آرسنيک و تور کهنه»، نوشتهي جوزف کسلرينگو با کارگردان حسين پارسايي از 12مرداد تا17شهريور 1393 در سالن استاد سمندريان تماشاخانه ايرانشهر بهروي صحنه ميرفت. تماشاگران هر شب ساعت 21، 90 دقيقه به تماشاي هنرنماييهاي بهاره رهنما، پژمان جمشيدي، سپند اميرسليماني،خسرو احمدي، فرناز رهنما، بيژن بنفشهخواه، فهيمه امنزاده، نيما سياري، سامان دارابي و اردشيرکاظمي مينشستند.
نمايش آرسنيک قطعه کلاسيک از وصف چيرگي جنون بر عقل بوده و از زمان نخستين اجرايش در 1941 ميلادي، يکي از موفقترين کمديهاي برادوي بوده است.
زنگ افتتاح نمايش «آرسنيک و تور کهنه» که از حمايتهاي شرکت کار و انديشه بهره ميبرد، در شامگاه 11 مردادماه با حضور عليرضا خمسه نواخته شد. همچنين در اجراي ويژه هنرمندان، گلاب آدينه، محمود بنفشهخواه، دانيال حکيمي، کمند اميرسليماني، رضا يزداني، دکتر فرشيد ابراهيميان، سروش صحت، منوچهر اکبرلو، سيدضياءالدين دري، حجتالاسلام زم و... نيز حضور داشته و به تماشاي اين نمايش کمدي نشستند. ساير عوامل نمايش آرسنيک و تور کهنه را افراد زير تشکيل مي دادند:
مترجم: کامبيز کاهه
مشاور کارگردان: پيمان قاسمخاني
دراماتورژ: محمدرضا کوهستاني
طراح صحنه: سيامک احصايي
طراح لباس: الهام شعباني
طراح گريم: حسين اردستاني
مجري طرح: ميثم احمدي

01.jpg  02.jpg  03.jpg  04.jpg