Menu

پر بیننده ترین اخبار

مشروح

افتتاح آزمایشگاه مشترک هایر و میتسوبیشی الکتریک

350051-laboratory.jpg

1394/04/10 | کارواندیشه

" در سال جاری، کمپانی­ «هایر»، از سازندگان مطرح دستگاه­های تهویه مطبوع در دنیا، و کمپانی «میتسوبیشی الکتریک» ژاپن، یکی از تامین­کنندگان مهم نیمه­رساناها، قراردادی را به­منظور احداث آزمایشگاهی مشترک و پیشرفته در زمینه توسعه و طراحی کمپرسورها و نیمه­رساناها و شتاب بخشیدن به تولیدات جدید به امضا رساندند
"

در سال جاری، کمپانی­ «هایر»، از سازندگان مطرح دستگاه­های تهویه مطبوع در دنیا، و کمپانی «میتسوبیشی الکتریک» ژاپن، یکی از تامین­کنندگان مهم نیمه­رساناها، قراردادی را به­منظور احداث آزمایشگاهی مشترک و پیشرفته در زمینه توسعه و طراحی کمپرسورها و نیمه­رساناها و شتاب بخشیدن به تولیدات جدید به امضا رساندند. همچنین، مقرر گردید در طول این همکاری مشترک، برنامه­ریزی­ جامع برای توسعه تکنولوژی­ پمپ­های گرمایشی نیز صورت پذیرد. در بخش کمپرسورِ این آزمایشگاه، که با حضور مسئولین بلندپایه­ی هایر و میتسوبیشی الکتریک افتتاح شد، یک اتاق جهت انجام آزمایش تهویه­ مطبوع و اتاقی دیگر برای تست های محیطی مجهز تعبیه و درنظر گرفته شده است.

گفتنی ست در گذشته نیز کمپانی های مذکور طی تفاهم نامه ای همکاری خود را آغاز کرده بودند و بر اساس آن کلیه کمپرسورهای مورد نیاز دستگاه های هایر توسط کمپانی میتسوبیشی تامین و تجهیز می شوند.

انتظار می­رود با تحقیقات صورت گرفته در این آزمایشگاه، تحولات مهمی در توسعه و تولید کمپرسورهای پیشرفته انجام پذیرد.

 

 

پیمان استراتژیکِ آکادمی علوم CAS و اکو انرژی

در طی توافقی مشترک و به­منظور راه­اندازی تکنولوژی ذخیره­سازی انرژی و گسترش تحقیقات پیشرفته بر روی سیستم­های ذخیره­ سازیِ هوایِ فشرده، سرانجام کمپانی «اکو انرژی» توسط آکادمی علوم CAS، به انستیتو مهندسی فیزیک حرارت ملحق شد. امید است با این مشارکت جدید، دنیا به سوی صنعتی شدن در ذخیره سازیِ هوایِ فشرده، حفظ امنیت شبکه و توسعه­ی پایدارِ تولید انرژی سبز (پاک)، رهنمون گردد. آکادمی علومCAS  که در نوامبر سال 1949 افتتاح شد، دارای پنج بخش آکادمیک، 108 مرکز تحقیقاتی علمی، بیش از 200 سرمایه‌گذار علمی و فن‌آوری و 20 واحد حمایتی، یک دانشگاه، پنج مرکز داده و اطلاعات، 58000 کارمند و حدود 39000 هیأت علمی است و با قرار گرفتن در صدر جدول موسسات پژوهشی برتر دنیا، بالاترین موسسه آکادمیک و مرکز پژوهشی جامع علوم در چین‌ به شمار می رود. همچنین بیش از 430 شرکت­ علمی و فناوری توسط این آکادمی ایجاد شده است که با راهیابی نتایج حاصله از تحقیقات و تولیدات این پروژه به ایران توسط شرکت «کار و اندیشه»، شاهد پیشرفت های علمی قابل توجهی در این عرصه باشیم.
350051-laboratory.jpg